Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5803
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Przemoc wobec dziecka – kara za milczenie

Autor: anulka
Piątek, 28 kwietnia 2017, 13:49
Wydaje się, że przypadki znęcania się nad dziećmi są rzadkie. Prawda jest jednak taka, że w samym 2016 roku ponad 14 tysięcy maluchów było ofiarami przemocy domowej. 600 z nich trafiło do miejsc, w których ich bezpieczeństwo nie było zagrożone. Prezydent podpisał już nowelizację kodeksu karnego, dzięki czemu przepisy prawa, regulujące te kwestie, zostaną zaostrzone. Zgodnie z nimi nawet trzy lata więzienia będą grozić osobom, które milczą, wiedząc, że dana pociecha cierpi z powodu złego traktowania jej. Natomiast przestępcy, działający ze szczególnym okrucieństwem, będą musieli liczyć się z dożywociem.

Raczej nie można liczyć na to, że człowiek, znęcający się nad dzieckiem nagle zmieni swoje postępowanie, ale zaostrzenie przepisów sprawi, że już nikt nie będzie czuł się bezkarny. Poza tym osoby, które tylko podejrzewają, że dziecko stało się ofiarą przemocy, ale nie są pewne, będą wiedziały, że powinny zgłosić ten fakt. Teraz niektórzy zastanawiają się, czy nie przesadzają – nie są nadgorliwi?

- Uważam, że tego typu kwestie powinny być podejmowane w różnego rodzaju kampaniach społecznych. Dziecko jest bowiem największym dobrem społeczeństwa i należy o nie dbać. Trzeba też ludzi zachęcać do informowania o swoich podejrzeniach, bo różnie z tym bywa – mówi 33 –letnia Arleta.

Faktem jest, że dzięki przekazaniu informacji o przemocy wobec dziecka, sąsiad, czy nauczyciel może uratować mu zdrowie, albo nawet życie.

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group