« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Przemoc wobec dziecka – kara za milczenie

Autor: anulka
Piątek, 28 kwietnia 2017, 13:49
Wydaje się, że przypadki znęcania się nad dziećmi są rzadkie. Prawda jest jednak taka, że w samym 2016 roku ponad 14 tysięcy maluchów było ofiarami przemocy domowej. 600 z nich trafiło do miejsc, w których ich bezpieczeństwo nie było zagrożone. Prezydent podpisał już nowelizację kodeksu karnego, dzięki czemu przepisy prawa, regulujące te kwestie, zostaną zaostrzone. Zgodnie z nimi nawet trzy lata więzienia będą grozić osobom, które milczą, wiedząc, że dana pociecha cierpi z powodu złego traktowania jej. Natomiast przestępcy, działający ze szczególnym okrucieństwem, będą musieli liczyć się z dożywociem.
Raczej nie można liczyć na to, że człowiek, znęcający się nad dzieckiem nagle zmieni swoje postępowanie, ale zaostrzenie przepisów sprawi, że już nikt nie będzie czuł się bezkarny. Poza tym osoby, które tylko podejrzewają, że dziecko stało się ofiarą przemocy, ale nie są pewne, będą wiedziały, że powinny zgłosić ten fakt. Teraz niektórzy zastanawiają się, czy nie przesadzają – nie są nadgorliwi?

- Uważam, że tego typu kwestie powinny być podejmowane w różnego rodzaju kampaniach społecznych. Dziecko jest bowiem największym dobrem społeczeństwa i należy o nie dbać. Trzeba też ludzi zachęcać do informowania o swoich podejrzeniach, bo różnie z tym bywa – mówi 33 –letnia Arleta.

Faktem jest, że dzięki przekazaniu informacji o przemocy wobec dziecka, sąsiad, czy nauczyciel może uratować mu zdrowie, albo nawet życie.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

57jurand | 28 kwietnia 2017, 19:08
Moj syn dzisiaj odebrał świadectwo ukończenia Technikum Mechanicznego.Nigdy od małego dziecka aż po dorosłość nie mieliśmy z nim problemow.Zawsze gdy był problem staraliśmy się z żoną tłumaczyć mu ,że postąpił źle nigdy nie użyliśmy wobec niego przemocy ani psychicznej a tym bardziej fizycznej.Zawsze wiedział ,że rodzice go kochają i to było najważniejsze.
57jurand | 28 kwietnia 2017, 19:12
Powinno być ,,zawsze gdy nabroił zamiast gdy był problem.To tak dla porządku.
~pytacz | 28 kwietnia 2017, 22:18
Odpowiedzialność zbiorowa? Niemcy też mordowali całą kamienicę jak któryś z sąsiadów ukrywał Żydów.Czy są jakieś granice głupoty?
~benkmen | 28 kwietnia 2017, 23:14
Hmm..Czy nadgorliwy katecheta strasząc dzieci ogniem piekielnym itp.stosuje wobec dziecka przemoc??Zgłosić to dyżurnemu w KMP czy biskupowi?;-)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja