Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 4114
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Przestępcy, czy idioci?

Autor: ewa18
Piątek, 16 czerwca 2017, 17:00
W jednym z dolnośląskich miast doszło ostatnio do rozboju. Dwóch mężczyzn w wieku 33 i 32 lat w godzinach wieczornych ukradło ze stacji benzynowej dwie zgrzewki piwa. W dodatku ekspedientce, która wybiegła za nimi i upominała się o zwrot wyniesionego towaru grozili młotkiem. Teraz przebywają w areszcie. Grozi im 12 lat pozbawienia wolności.

Powiem szczerze, że czytając takie komunikaty nie wiem, „czy się śmiać, czy płakać”. Choć oczywiście sytuacja jest poważna, bo młotek to już broń i naprawdę można nim wyrządzić człowiekowi krzywdę.

Jak nietrudno się domyśleć przestępcy byli pijani. Można więc uznać, że nie byli do końca świadomi swojego czynu. Z drugiej jednak strony nasuwa się myśl, jak bezmyślnym trzeba być, żeby dla dwóch zgrzewek piwa dokonywać rozboju (oczywiście każde przestępstwo i wykroczenie należy piętnować). Niestety chyba nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

Dodać trzeba, że do podobnych, absurdalnych rozbojów dochodzi co jakiś czas. Wygląda więc na to, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z konsekwencji, jakie grożą za kradzież, włamanie i zastraszanie drugiej osoby. Natomiast kara za tego typu procedery może być naprawdę surowa. Dlatego chyba warto dwa razy zastanowić się, zanim zrobi się coś złego.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group