« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Wtorek, 20 kwietnia 2021.Imieniny: Agnieszki, Czesława, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Przestępcy, czy idioci?

Autor: ewa18
Piątek, 16 czerwca 2017, 17:00
W jednym z dolnośląskich miast doszło ostatnio do rozboju. Dwóch mężczyzn w wieku 33 i 32 lat w godzinach wieczornych ukradło ze stacji benzynowej dwie zgrzewki piwa. W dodatku ekspedientce, która wybiegła za nimi i upominała się o zwrot wyniesionego towaru grozili młotkiem. Teraz przebywają w areszcie. Grozi im 12 lat pozbawienia wolności.
Powiem szczerze, że czytając takie komunikaty nie wiem, „czy się śmiać, czy płakać”. Choć oczywiście sytuacja jest poważna, bo młotek to już broń i naprawdę można nim wyrządzić człowiekowi krzywdę.

Jak nietrudno się domyśleć przestępcy byli pijani. Można więc uznać, że nie byli do końca świadomi swojego czynu. Z drugiej jednak strony nasuwa się myśl, jak bezmyślnym trzeba być, żeby dla dwóch zgrzewek piwa dokonywać rozboju (oczywiście każde przestępstwo i wykroczenie należy piętnować). Niestety chyba nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na to pytanie.

Dodać trzeba, że do podobnych, absurdalnych rozbojów dochodzi co jakiś czas. Wygląda więc na to, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z konsekwencji, jakie grożą za kradzież, włamanie i zastraszanie drugiej osoby. Natomiast kara za tego typu procedery może być naprawdę surowa. Dlatego chyba warto dwa razy zastanowić się, zanim zrobi się coś złego.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Admin | 17 czerwca 2017, 11:54
fiu fiu :)
~Limciu | 19 czerwca 2017, 15:03
Pewnie sądzili, że wartość tego piwa nie przekracza progu od którego jest przestępstwo. Że robią wykroczenie, za które mogą im co najwyżej wlepić mandat, którego nigdy nie zapłacą. Użycie młotka jako groźby dramatycznie zmieniło kwalifikację czynu z kradzieży na rozbój, gdzie nie ma żadnego progu kwotowego podobnie jak w oszustwie (np przeklejeniu ceny z jednego towaru na inny). Nauczą się na błędach, choć wątpliwe żeby za to dostali nawet rok więzienia, nie mówiąc o 12-u.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja