« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 28 stycznia 2022.Imieniny: Radomira, Tomasza, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Ratownicy medyczni będą protestować

Autor: anulka
Poniedziałek, 22 maja 2017, 15:41
W najbliższą środę 24 maja rozpocznie się ogólnopolski protest ratowników medycznych. Na początku jedynie oflagują i oplakatują specjalnym logo obiekty Państwowego Ratownictwa Medycznego. Nie wiadomo też, co dalej z pocztowcami, którzy za ciężką pracę dostają skromne wynagrodzenie.
Ratownicy medyczni wykonują bardzo ciężką i odpowiedzialną pracę, a otrzymują za nią średnio 1700 – 1800 zł netto wynagrodzenia. To niewiele. Zarabiają mniej od pielęgniarek, choć mają takie same uprawnienia. Domagają się więc podwyżek w takiej samej wysokości, jak one. Zaplanowany protest rozpocznie się oflagowaniem budynków, by zasygnalizować problem. Jeżeli jednak takie rozwiązanie nie pomoże, trzeba się spodziewać pogorszenia sytuacji.

Łatwo nie mają też listonosze, którzy za swoją pracę również otrzymują skromne pensje. Często pracują w stresie, bo mają bardzo dużo listów do rozniesienia, a dodatkowo reklamy itp. Muszą więc cały czas być na „pełnych obrotach”.

Fakt, że w dzisiejszych czasach pracownicy muszą wykonywać ciężkie i odpowiedzialne prace za pensję, która ewentualnie nieznacznie przekracza najniższą krajową pokazuje, że w dalszym ciągu w Polsce mamy sporo do zrobienia. Natomiast ratownikom medycznym powinno się dziękować, że w ogóle chcą pracować za takie pieniądze. Kończą ciężkie studia, wykonują odpowiedzialną pracę, a dostają pensje, za które ciężko przeżyć przez cały miesiąc. Wystarczy, że przekroczą granicę, a tam z pewnością przyjmą ich z otwartymi rękoma i zapłacą znacznie więcej.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Polewa z leminga | 22 maja 2017, 17:18
Az przypomina mi sie SPOT PO o drugiej Irlandii cos o placach dla pielegniarek, lekarzy etc etc... 8 lat pozniej mamy strajki. Bo PIS im cos zabral? Nie, bo PO nie dotrzymalo obietnic. No ale maja prawo do strajku. Jak kazdy. I widze robia to z rozsadkiem. Nie bojcie sie panowie ratownicy. PIS nie bedzie do was strzelal jak PO do gornikow. PiSowcy nie beda was hejtowali jak PeOwcy lekarzy pierwszego kontaktu, ze macie siedziec cicho, bo macie pracowac z powolania.
~prawdomówny | 22 maja 2017, 18:11
To i tak dużo zarabiają. Fizjoterapeuci mają o wiele bardziej odpowiedzialną pracę, a zarabiają praktycznie najniższą krajową.
~Polewa z leminga | 22 maja 2017, 19:08
najnizsza krajowa to chyba 13 zl za godzine, wiec chyab wiecej zarabiaja. Moge sie mylic, bo nie sprawdzalem jak jest aktualnie.
~do prawdomówny | 22 maja 2017, 19:14
Chyba się koledze zawody pomieszały ... żal
~feniks | 23 maja 2017, 10:53
a niby jestesmy w Unii....co do za unia, gdzie produkty w sklepach sa na rowni z tym, ktore maja na polkach we Francji badz Belgii (czasem bywa drozej u nas), a place sa czterokrotnie nizsze...
~Adam | 23 maja 2017, 11:32
Skoro na zachodzie tak dobrze płacą i zatrudniają ratowników z Polski,to na co jeszcze czekają.Pakować walizki i jazda do ziemi obiecanej.
~hania | 24 maja 2017, 7:38
popieram
~feniks | 24 maja 2017, 9:19
a moze sie ludza, ze jeszcze bedzie lepiej? A moze nie chca zyc w kraju, gdzie sylwester jest codziennie, a nie tylko raz w roku i nie mozna spokojnie wiecorem na spacer sie wybrac, zeby nie zostac zgwalconym? Moze nadal, pomimo gnojenia i zycia za marne kopiejki, czuja sie Polakami i chca zyc w Polsce zamiast na obczyznie? To wcale nie taka prosta sprawa spakowac walizki i wyjechac w nieznane za chlebem.
~Adam | 24 maja 2017, 12:28
To po co grożą że wyjadą,a jak mało zarabiają to niech się przekwalifikują na inny zawód lepiej płatny.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja