« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Poniedziałek, 14 czerwca 2021.Imieniny: Elizy, Bazylego, Elwiry, Michała, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Reforma szkolnictwa a może szkodliwa jego reorganizacja

Autor: Adam
Wtorek, 5 września 2017, 9:18
Czy reforma oświaty jest konieczna? Czy została przeprowadzona w sposób przemyślany?
Dzień dzisiejszy jest dniem rozpoczęcia roku szkolnego a jednocześnie wznowieniem wielkiej debaty społecznej na temat reformy szkolnej. Społeczeństwo jest atakowane informacjami, opiniami polityków, dziennikarzy od rana do wieczora.

Nic z tego, założenia reformy wdrożone, pomimo sprzeciwu 3/4 społeczeństwa i negatywnych opinii ekspertów. Patrząc na założenia zasadnicze, to jest powrót do 1999 roku, ze zmianami zasadniczymi w przebudowie kształcenia zawodowego z jednostopniowego na
dwustopniowy, oraz zmianami w samej dydaktyce nauczania, liczby godzin itp.

Można zadawać pytania, komu to potrzebne, kto na tym zyska, a kto straci? A czy komuś przychodzi do głowy "a co będzie przy najbliższych wyborach do Sejmu i przypadku zwycięstwa opozycji". To przecież właśnie dzisiejsza opozycja jest przeciwna w przeprowadzeniu tej reformy, a po wygraniu zaproponuje nam kolejną zmianę. Scenariusz takiej sytuacji jest bardzo duży. Zgodnie z powiedzeniem jednego z satyryków "będzie nie lepiej, a śmieszniej". Ale co wtedy powiedzą naszym dzieciom i nauczycielom nasi wspaniali politycy z prawa i lewa.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~ks Sowa | 5 września 2017, 9:34
ale teks o moj Boze. 3/5 spoleczenstwa przeciwna reformie? A skad te dane matolku wymysliles sobie? 75% spoleczenstwa byla przecw likwidacji gimnazjow? Opinie negatywne ekspertow jakich? z TVN? z PO? Czy od lewackich zwiazkow zawodowych? No i ta chec i oczekiwanie do wygranej opozycji... skad ci do glowy to przyszlo? Ludzie... widac jaki skrzywdzony leming albo komuszek. Teks zawiera wylew zolci, a zero faktow nic o reformie. Same czarnowidztwo i ojejku jejku jak zle. hehehe. Zwykly tekst totalniaka z KODu.
~~~~~ | 5 września 2017, 9:36
..."a co będzie przy najbliższych wyborach do Sejmu i przypadku zwycięstwa opozycji".... cha, cha! uuuuuuuuuuuuuuuu....., che, che!, chi, chi! hi, hi!.... jeden z lepszych tekstów rykowiska, 200 zł dla autora, koniecznie droga redakcjo.
~Greg | 5 września 2017, 9:43
reforme wprowadzono przy sprzeciwie 8/9 społeczeństwa--PEWNE INFO prosto z tvn24
~uPOśledzony leming | 5 września 2017, 11:24
na ulicę wyjdą nas miliony i obalimy imperium zła, na tronie zasiądzie sprawiedliwy Grzegorz i będzie jak dawniej, tęsknię za ciepła wodą w kranie!!!!!!!!!!!!!
~olo | 5 września 2017, 12:22
pomimo sprzeciwu 3/4 społeczeństwa i negatywnych opinii ekspertów Te dane to z TVN czy z GW ??????????
~pytacz | 5 września 2017, 13:25
Tak czy owak co roku szkoły wypuszczają na rynek 0,5 miliona uczniów którzy nic nie umieją. Idioci kształcą idiotów nadzorowani przez idiotów.
~ks Sowa | 5 września 2017, 17:45
To PO wyszkolila 4 mliony idiotow? I to w ciagu 8 lat? SZOK!!!
~inz. A. Partacz | 5 września 2017, 18:46
Ja tez jestem za tym, aby PIS przywrocil sprawdzone, PRL-owskie wzorce szkolnictwa. Zachlysneliscie sie kapitalizmem i po czasie stwierdziliscie, ze komunisci mieli lepsza edukacje. Tak trzymac.
57jurand | 5 września 2017, 18:48
Były system oświaty swoimi strukturami , czyli podstawowka ,Gimnazja, licea. nawiązywał do tak gloryfikowanej II RP.Skoro przestało to rajcować prawakow to postanowiono w ramach ,,dobrej zmiany''''powrócić do sprawdzonej komuszej oświaty w rodzaju 8 -klasowa podstawówka i licea średnie. Ach ten prl-owski wiedzy czar.
~ks Sowa | 5 września 2017, 20:15
Z malo roznica, dziel Marksa juz nie bedzie sie uczyc. Wyzwolenia spod okacji hitkerowskiej przez czerwona armie tez nie. Potrzeby Stanu wojennego tez nie... Wielkosci Bolka tez nie. Rosji jako wiekszego brata tez nie, Kiszczaka jako czlowieka honoru tez nie. Ale za to o AK i WYkletych jak najbardziej. Wiec czy to bedzie komusza oswiata? Komuszki jak to jest krzyczec na marszach PO: "Precz z komuna"? Nawet wy to krzyczycie. Czy nie czujecie sie w takim razie przegrani? Ze spoleczenstwo zmusila was do takiego falszu ze nawet wy krzyczycie precz z komuna... Boli? Jaka wizja Polski zatem wygrala? Komusza, Liberalna czy narodowa? Oczywiscie ze dumna, katolicka i narodowa. Mialo byc tak juz 20 pare lat temu, niestety Nocna Zmiana z Bolkiem i Tuskiem na czele zablokowaly dekomunizacje kraju.
~pytacz | 5 września 2017, 20:37
Jedno pytanie: Jakie konkretne dobro potrafi wyprodukować obecnie większość absolwentów zawodówki, technikum czy studiów wyższych?
~~~ | 6 września 2017, 10:43
~pytaczu to proste, potrafią wyprodukować potomka.
57jurand | 7 września 2017, 21:42
Chodżby ,,Wieźdmina'''' sraczu pytaczu.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja