Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 4115
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Rynek pracownika w rozkwicie

Autor: anulka
Poniedziałek, 19 czerwca 2017, 16:20
Specjaliści, zajmujący się demografią przekazują optymistyczne wieści dla pracowników. Przekonują, że jest to właśnie ich czas. Dodatkowo obniżony wiek emerytalny spowoduje, że miejsc pracy będzie jeszcze więcej. Pobieranie emerytury rozpocznie bowiem ponad milion seniorów. Osoby, pozostające be zatrudnienia obawiają się jednak, że o dobrą pracę wciąż będzie ciężko. Poza tym spore znaczenie ma region, z którego pochodzimy.

Wydaje się, że jako mieszkańcy Dolnego Śląska narzekać nie możemy. W naszym województwie każdy powinien znaleźć pracę. Choć dodać trzeba, że wciąż ciężko jest o posadę, która spełniałaby nasze wymagania. Często bowiem zdarza się, że ludzie po studiach i z doświadczeniem muszą decydować się na zajęcie, znacznie odbiegające od ich oczekiwań. Bez większych problemów, znajdziemy jednak pracę w sklepie, czy na produkcji. Jeśli ktoś ma chwilowe kłopoty finansowe i nie pracuje, bez problemu powinien przetrwać.

Niestety nie we wszystkich regionach Polski, znalezienie jakiejkolwiek pracy nie stanowi problemu. Miałam okazję poznać rodzinę, pochodzącą z województwa podkarpackiego. Przedstawiane przez nich realia nie były optymistyczne. W okolicach ich domu była bowiem tylko jedna fabryka, w której pracowali szczęściarze. – Reszta albo kradła, albo piła, opowiadał kolega, który zdecydował się na emigrację. Ostatnio rozmawialiśmy rok temu i wyglądało na to, że sytuacja w ich miejscowości nie zmieniła się. Nie mam możliwości zweryfikować tych informacji, ale przyjaciele, mający rodzinę w tych rejonach, w zasadzie potwierdzają to.

Nie ma co ukrywać, że rynek pracownika to dla wielu osób dobra informacja. Pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję, że w końcu również będziemy zarabiali znacznie więcej i wykonywali zajęcia, które będą nas satysfakcjonować.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group