« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Czwartek, 28 października 2021.Imieniny: Szymona, TadeuszaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Rynek pracownika w rozkwicie

Autor: anulka
Poniedziałek, 19 czerwca 2017, 16:20
Specjaliści, zajmujący się demografią przekazują optymistyczne wieści dla pracowników. Przekonują, że jest to właśnie ich czas. Dodatkowo obniżony wiek emerytalny spowoduje, że miejsc pracy będzie jeszcze więcej. Pobieranie emerytury rozpocznie bowiem ponad milion seniorów. Osoby, pozostające be zatrudnienia obawiają się jednak, że o dobrą pracę wciąż będzie ciężko. Poza tym spore znaczenie ma region, z którego pochodzimy.
Wydaje się, że jako mieszkańcy Dolnego Śląska narzekać nie możemy. W naszym województwie każdy powinien znaleźć pracę. Choć dodać trzeba, że wciąż ciężko jest o posadę, która spełniałaby nasze wymagania. Często bowiem zdarza się, że ludzie po studiach i z doświadczeniem muszą decydować się na zajęcie, znacznie odbiegające od ich oczekiwań. Bez większych problemów, znajdziemy jednak pracę w sklepie, czy na produkcji. Jeśli ktoś ma chwilowe kłopoty finansowe i nie pracuje, bez problemu powinien przetrwać.

Niestety nie we wszystkich regionach Polski, znalezienie jakiejkolwiek pracy nie stanowi problemu. Miałam okazję poznać rodzinę, pochodzącą z województwa podkarpackiego. Przedstawiane przez nich realia nie były optymistyczne. W okolicach ich domu była bowiem tylko jedna fabryka, w której pracowali szczęściarze. – Reszta albo kradła, albo piła, opowiadał kolega, który zdecydował się na emigrację. Ostatnio rozmawialiśmy rok temu i wyglądało na to, że sytuacja w ich miejscowości nie zmieniła się. Nie mam możliwości zweryfikować tych informacji, ale przyjaciele, mający rodzinę w tych rejonach, w zasadzie potwierdzają to.

Nie ma co ukrywać, że rynek pracownika to dla wielu osób dobra informacja. Pozostaje tylko czekać i mieć nadzieję, że w końcu również będziemy zarabiali znacznie więcej i wykonywali zajęcia, które będą nas satysfakcjonować.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Troll | 19 czerwca 2017, 18:55
A chętni do pracy tzw "uchodźcy"już są?????

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja