« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022.Imieniny: Cypriana, Dominika, EmilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Spalmy "kalorie" dla Lancelota – Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków w Siedlęcinie.

Autor: DBMaciek
Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 13:47
Z inicjatywy Stowarzyszenia "Wieża Książęca w Siedlęcinie" oraz Fundacji "Zamek Chudów", w dniu 7 kwietnia br, przeprowadzono wiosenne prace porządkowe w obrębie jednego z najważniejszych zabytków dolnośląskich – Wieży Książęcej w Siedlęcinie, jak również usunięto pozostałości gruzu i wyrównano teren po wcześniejszym, ubiegłorocznym demontażu "straszących" od lat, nieużywanych obiektów po PGRowskich.
Oprócz "gospodarzy" obiektu, w pracach najliczniej uczestniczyła znana nam z wcześniejszych tego typu akcji, drużyna Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków (DTMZ) pod wodzą Roberta Matwiejów z Wałbrzycha, Stowarzyszenie Historyczne "Sudety" pod kierownictwem Waldemara Podlaszewskiego ze Szczawna-Zdroju oraz Fundacja "Anna" z Gostkowa, Grupa Poszukiwawcza "Riese" oraz Łużyckie Towarzystwo Historyczne z Zamku Czocha.

Po wykonanej ciężkiej i mozolnej pracy, nasi dolnośląscy "miłośnicy zabytków", tradycyjnie już posilili się przy ognisku, tym razem zupą z kotła przygotowaną przez "szefową" wieży Monikę Filipińską. Uczestnicy tej "społecznej akcji" mogli również z ust doskonałego mówcy dr Przemysława Nocunia, archeologa i wykładowcy na Uniwersytecie Jagielońskim, posłuchać historii i zwiedzić wnętrza starej średniowiecznej wieży.

Na zakończenie należy dodać, że DTMZ w najbliższy weekend organizuje duży "zlot" swoich członków pod ruinami zamku Cisy, a w kolejną weekendową sobotę, podejmie wiosenne prace porządkowe na byłym cmentarzu ewangelickim a Gostkowie, nad którym patronat wiedzie Fundacja "Anna" z Gostkowa.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~R-K-BII | 9 kwietnia 2018, 17:57
Można Wam w jakiś sposób pomóc?
~PB | 11 kwietnia 2018, 17:55
oczywiście że można, potrzeba chęci, zamiłowania i uśmiechu :)

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja