Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4419
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Spalmy "kalorie" dla Lancelota – Dolnośląskie Towarzystwo Miłośników Zabytków w Siedlęcinie.

Autor: DBMaciek
Poniedziałek, 9 kwietnia 2018, 13:47
Z inicjatywy Stowarzyszenia "Wieża Książęca w Siedlęcinie" oraz Fundacji "Zamek Chudów", w dniu 7 kwietnia br, przeprowadzono wiosenne prace porządkowe w obrębie jednego z najważniejszych zabytków dolnośląskich – Wieży Książęcej w Siedlęcinie, jak również usunięto pozostałości gruzu i wyrównano teren po wcześniejszym, ubiegłorocznym demontażu "straszących" od lat, nieużywanych obiektów po PGRowskich.

Oprócz "gospodarzy" obiektu, w pracach najliczniej uczestniczyła znana nam z wcześniejszych tego typu akcji, drużyna Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków (DTMZ) pod wodzą Roberta Matwiejów z Wałbrzycha, Stowarzyszenie Historyczne "Sudety" pod kierownictwem Waldemara Podlaszewskiego ze Szczawna-Zdroju oraz Fundacja "Anna" z Gostkowa, Grupa Poszukiwawcza "Riese" oraz Łużyckie Towarzystwo Historyczne z Zamku Czocha.

Po wykonanej ciężkiej i mozolnej pracy, nasi dolnośląscy "miłośnicy zabytków", tradycyjnie już posilili się przy ognisku, tym razem zupą z kotła przygotowaną przez "szefową" wieży Monikę Filipińską. Uczestnicy tej "społecznej akcji" mogli również z ust doskonałego mówcy dr Przemysława Nocunia, archeologa i wykładowcy na Uniwersytecie Jagielońskim, posłuchać historii i zwiedzić wnętrza starej średniowiecznej wieży.

Na zakończenie należy dodać, że DTMZ w najbliższy weekend organizuje duży "zlot" swoich członków pod ruinami zamku Cisy, a w kolejną weekendową sobotę, podejmie wiosenne prace porządkowe na byłym cmentarzu ewangelickim a Gostkowie, nad którym patronat wiedzie Fundacja "Anna" z Gostkowa.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group