« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Czwartek, 28 października 2021.Imieniny: Szymona, TadeuszaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Sport amatorski czy profesjonalny?

Autor: gnet
Niedziela, 27 sierpnia 2017, 12:57
Kto powinien wspomagać sekcje sportowe w Wałbrzychu miasto czy sponsorzy?
Jak na ponad 100-tysięczne miasto to poziom sportu w naszym mieście w porównaniu do innych miast o tej wielkości jest według mnie tragiczny.
Prym obecnie wiedzie piłka nożna i futsal w wydaniu ... pań. To nie żart. Sekcja, która istnieje dopiero parę lat osiąga w sporcie krajowym doskonałe wyniki. Inne drużyny mogą tylko o tym pomarzyć.
Czy nie uważacie, że miasto powinno dofinansować najlepsze drużyny sportowe w Wałbrzychu a tym najsłabszym zabrać środki?
Może zrobić coś odwrotnego i spróbować dofinansować najsłabszych by podnieść poziom sportowy a najlepsi powinni korzystać tylko z pomocy sponsorów?
Czy można to jakoś wyśrodkować?

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~ks Sowa | 28 sierpnia 2017, 14:12
A wiec powtorze. Wydaje mi sie ze dyskusja na temat, czy na jeden klub czy na wiecej jest zbedna. Bowiem powod degradacji walbrzyskiego sportu jest i tak niedofinansowanie. A wiec jezeli jest za malo pieniedzy dawanych na sport, to co to za roznica, czy bedzi ena jeden klub czy na wszystkie mniejsze. I tak i tak jest za malo. To jedna sprawa. druga w kolejnym komentarzu.
~ks Sowa | 28 sierpnia 2017, 14:16
Druga sprawa to kwestia genratorow dlugow klubw sportowych. Jak wiadomo glowna przyczyna dlugow w klubach sportowych to koszt wynajmu obiektow sportowych. Po co miasto daje jedna reka klubom kase na szkolenie mlodziezy np 300 tysi rocznie, skoro druga reka miasto zabiera od klubow 800 tysi za wynajem obiektow sportowych. Przeciez to absurd, w ktorym klubu robia za slupy w celu dofinansowania AquaZdroju spolki miejskiej. Czyli miasto wykalda na kluby,zas kluby oddaja miastu do spolek miejskiech 3x tyle ile dostaly.Idiotyzm. Wiec dyskusja powinna sie oprzec, czy obiekty walbrzyskie wybudawane dla walbrzyszan i za walbrzyszanow pieniadze, powinny byc generatorami dlugow klubow sportowych, czy tez powinny byc udostepniane lokalnym klubom a) za darmo,b)po bardzo atrakcyjnych minimalnych cenach.
~ks Sowa | 28 sierpnia 2017, 14:21
bo o ile sie orientuje to np obiekt Aqua Zdroj powstal po to, aby sluzyc lokalnemu rozwojowi sportu i lokalnym klubom sportowym, a nie je niszczyc, drenowac, czy tez generowac im dlugi. Ja rozumiem kwestie zarobkowania Aqua Zdroju, ale niech sobie zarabia na klubach tutaj trenujacych spoza Walbrzycha, czy tez na organizacjach meczy pasntwowych, a nie na niszczeniu czy tez drenowaniu lokalnych klubow. A wiec. Kwestia finansowania to raz: ze za malo, a dwa pieniadze i tak sa wrzucane w bloto, bo te pieniadze i tak trzeba oddac miastu w 3xwyzszej kwocie za wynajem obiektow od miasta. A to juz jest bzdura.
gnet | 28 sierpnia 2017, 19:50
Jeśli chodzi o mnie to wydaje mi się, że miasto powinno udostępniać swoje obiekty za darmochę dla klubów i towarzystw sportowych mających siedzibę w naszym mieście. Miasto może wtedy zarabiać na symbolicznych opłatach za wstęp np. 2 zł.
~głos | 28 sierpnia 2017, 22:53
Uważam że miasto powinno wspomagać sport na każdym poziomie. Moim zdaniem problemem zapaści wałbrzyskiego sportu są tzw: działacze sportowi. Przykład Piłkarski Górnik Ci sami ludzie bez pomysłu i wiedzy od wielu lat wszystko wkoło się zmienia (sytuacja gospodarcza) a oni wciąż na swoim stołku. Jak zapytasz jaki mają plan odpowiedź: Wielki Górnik, jak to zrobić odpowiedź: Wielki Górnik. Dramat

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja