Czwartek, 18 lipca
Imieniny: Kamila, Karoliny, Szymona
Czytających: 3482
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Sport – duch walki, czy ogromna kasa?

Autor: ewa18
Czwartek, 6 kwietnia 2017, 10:17
– Kompletnie nie rozumiem, dlaczego czołowi sportowcy zarabiają tak duże pieniądze. Wiem, że ich przychody wiążą się z ogromną oglądalnością i zyskami z reklamy, ale i tak uważam, że powinno się wprowadzić jakieś limity. Część pieniędzy można byłoby przeznaczyć na potrzebujących. Sami zainteresowani dalej żyliby w dostatku, ale zyskaliby też najbiedniejsi – mówi 27–letnia Julia. – Sport to według mnie przede wszystkim duch walki, a nie zysk – dodaje.

Nie każdy sport wiąże się z ogromnymi zarobkami. Kiedyś głośno było nawet o polskich olimpijczykach, którzy żyją skromnie i oprócz uprawiania konkretnej dyscypliny muszą pracować. Rozpiętość w zarobkach zawodników jest więc ogromna. Dochody najbardziej znanych sportowców, do których niewątpliwie należy wielu piłkarzy wzbudzają ogromne emocje, bo kto nie chciałby otrzymywać milionów miesięcznie. Jedni uważają, że to normalne, inni, że „co za dużo to niezdrowo”.

- Zarobków wielkim sportowcom można pozazdrościć, ale oni, wybranej przez siebie dyscyplinie, podporządkowują całe życie, więc uważam, że zasługują na tak duże dochody. Często zresztą sami angażują się w pomoc potrzebującym –mówi 36-letni Łukasz, miłośnik sportu.

Niektórzy podkreślają, że w sporcie najważniejszy jest duch walki i tzw. zdrowa rywalizacja.

- Wydaje mi się, że zawodnicy, kierujący się głównie chęcią zysku i tak wiele nie osiągną. Moim zdaniem problem z pieniędzmi polega głównie na tym, że niektóre rozgrywki są niesprawiedliwe. Jakiś czas temu nakręcono ciekawy film dokumentalny, z którego wynikało, że wiele meczy jest ustawianych i to jest dla mnie duży problem –mówi 33-letni Artur.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group