« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Czwartek, 28 października 2021.Imieniny: Szymona, TadeuszaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Sport – duch walki, czy ogromna kasa?

Autor: ewa18
Czwartek, 6 kwietnia 2017, 10:17
– Kompletnie nie rozumiem, dlaczego czołowi sportowcy zarabiają tak duże pieniądze. Wiem, że ich przychody wiążą się z ogromną oglądalnością i zyskami z reklamy, ale i tak uważam, że powinno się wprowadzić jakieś limity. Część pieniędzy można byłoby przeznaczyć na potrzebujących. Sami zainteresowani dalej żyliby w dostatku, ale zyskaliby też najbiedniejsi – mówi 27–letnia Julia. – Sport to według mnie przede wszystkim duch walki, a nie zysk – dodaje.
Nie każdy sport wiąże się z ogromnymi zarobkami. Kiedyś głośno było nawet o polskich olimpijczykach, którzy żyją skromnie i oprócz uprawiania konkretnej dyscypliny muszą pracować. Rozpiętość w zarobkach zawodników jest więc ogromna. Dochody najbardziej znanych sportowców, do których niewątpliwie należy wielu piłkarzy wzbudzają ogromne emocje, bo kto nie chciałby otrzymywać milionów miesięcznie. Jedni uważają, że to normalne, inni, że „co za dużo to niezdrowo”.

- Zarobków wielkim sportowcom można pozazdrościć, ale oni, wybranej przez siebie dyscyplinie, podporządkowują całe życie, więc uważam, że zasługują na tak duże dochody. Często zresztą sami angażują się w pomoc potrzebującym –mówi 36-letni Łukasz, miłośnik sportu.

Niektórzy podkreślają, że w sporcie najważniejszy jest duch walki i tzw. zdrowa rywalizacja.

- Wydaje mi się, że zawodnicy, kierujący się głównie chęcią zysku i tak wiele nie osiągną. Moim zdaniem problem z pieniędzmi polega głównie na tym, że niektóre rozgrywki są niesprawiedliwe. Jakiś czas temu nakręcono ciekawy film dokumentalny, z którego wynikało, że wiele meczy jest ustawianych i to jest dla mnie duży problem –mówi 33-letni Artur.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja