Niedziela, 21 lipca
Imieniny: Daniela, Andrzeja
Czytających: 5846
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Szacuje się, że co 10. Polak wychowuje nie swoje dziecko

Autor: anulka
Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 15:01
Mężczyźni, którzy nie są pewni ojcostwa mogą zdecydować się na sprawę w sądzie. Prawdopodobnie będzie to związane z koniecznością wykonania testów DNA. Na pobranie materiału genetycznego niepełnoletniego dziecka będzie się jednak musiała zgodzić matka.

W jednym ze swoich artykułów prawniczka zasugerowała, że możemy spodziewać się lawiny pozwów o ustalenie ojcostwa. Z przeprowadzonych badań wynika bowiem, że 46% mężczyzn i 32 % kobiet zdradza. Kilka lat temu niewiele pań się do tego przyznawało.

Zgodnie z prawem mąż zawsze będzie uznany za ojca dziecka, które urodziło się w trakcie trwania związku. Mężczyzna, który uważa, że jest inaczej i nie chce brać odpowiedzialności za malucha, musi w tej sprawie udać się do sądu. Przy czym prawnicy dodają, że we wniosku warto zawrzeć więcej dokumentów (dowodów), niż tylko wniosek o przeprowadzenie testów DNA. Z pewnością będą one miały znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy matka nie zgodzi się na pobranie krwi sobie i dziecku. Oczywiście w tego typu sprawach najlepiej jest skorzystać z porady radcy prawnego lub adwokata.

Ustalanie ojcostwa dla wielu związków wydaje się totalną abstrakcją. Od lat jednak, przeprowadzane na ten temat badania, dowodzą, że wcale nie jest to oczywiste. Powodów do zdrady jest wiele, od zwykłej nudy, po kryzysy. Dowodzi to jedynie tezie, wygłaszanej od lat, że małżeństwo dla wielu ludzi, nie ma już znaczenia, jakie miało kilkadziesiąt lat temu. Osobiście uważam, że to źle, bo nie ma chyba nic cenniejszego w życiu człowieka niż rodzina.

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group