« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 22 października 2021.Imieniny: Korduli, Filipa, Halki, SalomeiNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Szacuje się, że co 10. Polak wychowuje nie swoje dziecko

Autor: anulka
Poniedziałek, 12 czerwca 2017, 15:01
Mężczyźni, którzy nie są pewni ojcostwa mogą zdecydować się na sprawę w sądzie. Prawdopodobnie będzie to związane z koniecznością wykonania testów DNA. Na pobranie materiału genetycznego niepełnoletniego dziecka będzie się jednak musiała zgodzić matka.
W jednym ze swoich artykułów prawniczka zasugerowała, że możemy spodziewać się lawiny pozwów o ustalenie ojcostwa. Z przeprowadzonych badań wynika bowiem, że 46% mężczyzn i 32 % kobiet zdradza. Kilka lat temu niewiele pań się do tego przyznawało.

Zgodnie z prawem mąż zawsze będzie uznany za ojca dziecka, które urodziło się w trakcie trwania związku. Mężczyzna, który uważa, że jest inaczej i nie chce brać odpowiedzialności za malucha, musi w tej sprawie udać się do sądu. Przy czym prawnicy dodają, że we wniosku warto zawrzeć więcej dokumentów (dowodów), niż tylko wniosek o przeprowadzenie testów DNA. Z pewnością będą one miały znaczenie zwłaszcza wtedy, gdy matka nie zgodzi się na pobranie krwi sobie i dziecku. Oczywiście w tego typu sprawach najlepiej jest skorzystać z porady radcy prawnego lub adwokata.

Ustalanie ojcostwa dla wielu związków wydaje się totalną abstrakcją. Od lat jednak, przeprowadzane na ten temat badania, dowodzą, że wcale nie jest to oczywiste. Powodów do zdrady jest wiele, od zwykłej nudy, po kryzysy. Dowodzi to jedynie tezie, wygłaszanej od lat, że małżeństwo dla wielu ludzi, nie ma już znaczenia, jakie miało kilkadziesiąt lat temu. Osobiście uważam, że to źle, bo nie ma chyba nic cenniejszego w życiu człowieka niż rodzina.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~jjj | 13 czerwca 2017, 7:05
To prawda znana od lat. Dlatego Żydzi biorą pod uwagę narodowość matki a nie ojca który może być ...dowolny
~Pytacz | 13 czerwca 2017, 8:43
Anulka odpowiedz. Jak się "parzą w kółeczku" to kto jest prawnym ojcem jeśli matka nie chce badań DNA? Ten najbogatszy czy ten z którym było "lepiej"?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja