Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 4114
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Szukasz pracy – uważaj na oszustów

Autor: anulka
Środa, 31 maja 2017, 15:12
Niektóre oferty pracy wydają się bardzo kuszące. Okazuje się jednak, że trzeba je uważnie czytać, bo nie wszystkie są uczciwe. Zdarza się też, że pracodawcy stosują triki, które wychodzą dopiero w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, albo podczas rozpoczęcia pracy.

Jest nawet wyrażenie – scam, które oznacza właśnie oszustwo. Potencjalny pracodawca wzbudza zaufanie przyszłego pracownika w celu zysku finansowego. Trzeba uważać zwłaszcza na oferty pracy, w których oferuje się wysokie zarobki za stosunkowo niewielki nakład pracy. Czasami oczekuje się też od nowej osoby jakiejś wpłaty na początek, co też jest podejrzane. Może się nawet zdarzyć,że pracodawca to w rzeczywistości przestępca, który "pierze brudne pieniądze".

Warto też uważnie czytać oferty pracy, bo nawet powszechnie znane stanowiska, mogą okazać się czymś zupełnie innym. Przykładem może być pracownik administracyjny, który w rzeczywistości oznacza zwykłą obsługą klienta i sprzedaż. Czasami też pracodawcy oferują przyzwoite wynagrodzenie, ale nie dodają, że trzeba pracować np. w soboty. Co oznacza, że podliczając czas pracy, wypłata wcale nie jest atrakcyjna, a niekiedy to w zasadzie najniższa krajowa plus nadgodziny.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group