« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 16 maja 2021.Imieniny: Andrzeja, Szymona, WieńczysławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Szukasz pracy – uważaj na oszustów

Autor: anulka
Środa, 31 maja 2017, 15:12
Niektóre oferty pracy wydają się bardzo kuszące. Okazuje się jednak, że trzeba je uważnie czytać, bo nie wszystkie są uczciwe. Zdarza się też, że pracodawcy stosują triki, które wychodzą dopiero w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, albo podczas rozpoczęcia pracy.
Jest nawet wyrażenie – scam, które oznacza właśnie oszustwo. Potencjalny pracodawca wzbudza zaufanie przyszłego pracownika w celu zysku finansowego. Trzeba uważać zwłaszcza na oferty pracy, w których oferuje się wysokie zarobki za stosunkowo niewielki nakład pracy. Czasami oczekuje się też od nowej osoby jakiejś wpłaty na początek, co też jest podejrzane. Może się nawet zdarzyć,że pracodawca to w rzeczywistości przestępca, który "pierze brudne pieniądze".

Warto też uważnie czytać oferty pracy, bo nawet powszechnie znane stanowiska, mogą okazać się czymś zupełnie innym. Przykładem może być pracownik administracyjny, który w rzeczywistości oznacza zwykłą obsługą klienta i sprzedaż. Czasami też pracodawcy oferują przyzwoite wynagrodzenie, ale nie dodają, że trzeba pracować np. w soboty. Co oznacza, że podliczając czas pracy, wypłata wcale nie jest atrakcyjna, a niekiedy to w zasadzie najniższa krajowa plus nadgodziny.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~benkmen | 31 maja 2017, 17:58
Wg "brodatych klasyków" każdy pracodawca jest oszustem lub wyzyskiwaczem..Nihil novi.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja