Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5858
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Szykuje się kolejny czarny protest

Autor: ewa18
Środa, 1 marca 2017, 14:33
Przeciwniczki obecnych zmian w opiece okołoporodowej i innych praw, dotyczących kobiet, ósmego marca znowu wyjdą na ulice protestować. Nie mam nic przeciwko temu, w końcu każdy ma prawo manifestować swoje zdanie. Nie rozumiem jednak, jak kobiety z taką żarliwością chcą ogólnego przyzwolenia do aborcji. W końcu to bardzo trudny temat. Nie mówiąc o tym, że w trzecim miesiącu ciąży dziecko jest już w pełni ukształtowane i wyraźnie widać, że to mały człowiek.

- Wiele z postulatów protestujących wydaje się zrozumiałych. Samej aborcji jednak nie rozumiem. Najbardziej zaskakujące są dla mnie panie, które najpierw idą manifestować przeciwko zabijaniu karpi, a później walczą o aborcję. To jakiś absurd! – mówi 32 – letni Krzysztof. – Protestujące bronią swoich praw, a co z prawem dziecka?

Oczywiście, ile ludzi, tyle zdań na temat aborcji.

- Uważam, że każda kobieta ma prawo do decyzji, czy chce dziecka, czy nie. Nie mówiąc już o chorych maleństwach, w końcu w ich wychowaniu państwo za bardzo nie pomaga – mówi 66-letnia Wiesława.

Temat jest więc bardzo skomplikowany i chyba żadne rozwiązanie nie jest do końca dobre. Faktem jednak jest, że dziecko w łonie matki rozwija się bardzo szybko i nie można o tym zapominać. Z pewnością przekonało się o tym wiele rodzin podczas USG. Już po paru tygodniach wyraźnie widać bijące serduszko.

Ciekawe czy wałbrzyszanki też dołączą do protestu?

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group