« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 22 października 2021.Imieniny: Korduli, Filipa, Halki, SalomeiNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Tak nie gotuj w Wigilię

Autor: wacki56
Wtorek, 19 grudnia 2017, 20:22
Czas zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia to wytężony czas pracy w kuchni podczas gotowania, smażenia i pieczenia ciast. Praca w kuchni wcale nie musi być pozbawiona atrakcji. Wszystko jest fajnie jak praca w kuchni idzie sprawnie i nie zdarzają się wpadki, które czasami kończą się niespodziankami. Każdemu przydarzyły się wpadki w kuchni. Oto co mi się przydarzyło.
Ziemniaki na suficie.

Już od małego chłopca przyglądałem się jak gotuje babcia z mamą i pomagałem co mi polecono. Raz postanowiłem pomóc i przyniosłem szybkowar, by ugotować szybko ziemniaki. Obrane ziemniaki zalałem wodą w szybkowarze i poszło. Gwizdek zaczął syczeć i po kwadransie mówię będą dobre i szybkim ruchem odkręciłem pokrywkę szybkowaru. A tu z ogromną siłą wyrwało mi pokrywę i odrzuciło na bok, a zawartość szybkowaru wystrzeliła do góry na sufit. Szczęściem nikogo nie poparzyło tylko mi zostało zeskrobać ziemniaki z sufitu.

Frytki na ogniu.

Na kilka lat miałem dość ziemniaków, ale z zachodu przyszła moda na frytki. Powiedziałem w domu, że dziś na obiad zrobię frytki. Wcześniej kupiłem maszynkę do krojenia frytek i garnek z sitkiem. Nalałem oleju do garnka i grzałem na kuchence gazowej. Obrałem ziemniaki, pokroiłem maszynką do frytek i wrzuciłem frytki do sitka. Potem z sitkiem pod kran z zimną wodą i opłukałem, a następnie szybko, by na nakapało na podłogę, włożyłem do garnka z olejem. Jak to się zapieniło, wzburzyło i wyleciało z garnka, a następnie zapaliło od gazu. Zrobił się słup ognia do sufitu i nie wiem co by dalej było gdybym szybko nie zakręcił gazu. Teraz wiem, że ziemniaki przed włożeniem do oleju trzeba dobrze osuszyć.

Łyżka stoi na talerzu.

Całe szczęście, że trafiłem małżonkę, która dobrze gotuje. I tak by było dalej, gdyby nie choroba małżonki. Trafiła na miesiąc do szpitala. Przez ponad 25 lat małżeństwa coś niecoś podejrzałem w kuchni i czekał mnie egzamin życia. Małżonka się pyta dasz radę. Tak - spokojnie.
Po kilku dniach spotyka mnie sąsiadka i pyta jak Pan sobie radzi w kuchni. Odpowiedziałem, że wczoraj jedliśmy gołąbki i po chwili dodałem - ze słoiczków. Uśmiała się. Weszła mi trochę na ambicję i postanowiłem, że sam ugotuję zupę pomidorową. Nalałem do garnka wody, wsypałem woreczek ryżu, dodałem kawałek mięsa, pokrojoną marchewkę, kawałek pietruszki, puszkę koncentratu pomidorowego oraz pieprzu i soli do smaku. Gotuje się, mieszam od czasu do czasu, ale coś mi się wydaje za wodnista ta zupa i wsypałem kolejny woreczek ryżu. Po godzinie gotowania wyłączyłem z gazu. Nakładam na talerz, a to się zrobiło takie gęste, że syn postawił łyżkę w talerzu pionowo i pyta się co na drugie. Odpowiedziałem, że dziś dwa w jednym.

Pewnie, każdemu coś poszło nie tak w kuchni, ale ja niestety nie mam kuchennego talentu, chyba że do rewolucji w kuchni.

Wszystkim czytelnikom z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę tylko udanych potraw i wypieków oraz Wesołych Świąt.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~gohciu | 20 grudnia 2017, 17:57
"Poszukiwany, poszukiwana" :))) Wzajemnie!:)))Najlepszych potraw! PS. Uśmiałem się do łez... z Pańskich dywagacji kuchenno/kulinarnych.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja