Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Trudno o fachowca

Autor: anulka
Czwartek, 13 kwietnia 2017, 10:24
Wykwalifikowani pracownicy, m.in. spawacze, kucharze, kierowcy samochodów ciężarowych, budowlańcy bez problemu znajdą pracą. Fachowców bowiem wciąż brakuje na rynku pracy. Odczuwają to nie tylko pracodawcy, ale także osoby, remontujące mieszkania, czy budujące domy.

- Kilka miesięcy musieliśmy czekać na fachowca, który zainstaluje nam ogrzewanie w domu. Być może można było znaleźć kogoś szybciej, ale zależało nam na sprawdzonej firmie. Poza tym nie mogliśmy sobie pozwolić na usługi najdroższej. Przedsiębiorstwu budowlanemu, któremu powierzyliśmy budowę i tak zapłaciliśmy fortunę – mówi 29-letnia Aleksandra i 32-letni Marcin.

W sumie lista zawodów, w których brakuje fachowców z roku na rok się wydłuża. Choć od lat największym powodzeniem cieszą się informatycy, głównie programiści. Pracodawcy intensywnie poszukują też, już wspomnianych pracowników, czyli spawaczy, kucharzy, kierowców samochodów ciężarowych, budowlańców. Na pracę nie powinni też narzekać handlowcy i specjaliści od marketingu.

Wciąż dużym powodzeniem nie cieszą się absolwenci kierunków humanistycznych. 2017 rok może być też trudniejszym m.in. dla nauczycieli i techników ekonomistów.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group