« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Trudno o fachowca

Autor: anulka
Czwartek, 13 kwietnia 2017, 10:24
Wykwalifikowani pracownicy, m.in. spawacze, kucharze, kierowcy samochodów ciężarowych, budowlańcy bez problemu znajdą pracą. Fachowców bowiem wciąż brakuje na rynku pracy. Odczuwają to nie tylko pracodawcy, ale także osoby, remontujące mieszkania, czy budujące domy.
- Kilka miesięcy musieliśmy czekać na fachowca, który zainstaluje nam ogrzewanie w domu. Być może można było znaleźć kogoś szybciej, ale zależało nam na sprawdzonej firmie. Poza tym nie mogliśmy sobie pozwolić na usługi najdroższej. Przedsiębiorstwu budowlanemu, któremu powierzyliśmy budowę i tak zapłaciliśmy fortunę – mówi 29-letnia Aleksandra i 32-letni Marcin.

W sumie lista zawodów, w których brakuje fachowców z roku na rok się wydłuża. Choć od lat największym powodzeniem cieszą się informatycy, głównie programiści. Pracodawcy intensywnie poszukują też, już wspomnianych pracowników, czyli spawaczy, kucharzy, kierowców samochodów ciężarowych, budowlańców. Na pracę nie powinni też narzekać handlowcy i specjaliści od marketingu.

Wciąż dużym powodzeniem nie cieszą się absolwenci kierunków humanistycznych. 2017 rok może być też trudniejszym m.in. dla nauczycieli i techników ekonomistów.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Dedal | 13 kwietnia 2017, 19:17
W "cesarstwie" rzemiosło i handel w upadku. Rzemieślnicy opuścili miasto i ulali się w świat w poszukiwaniu godnych zarobków. Z niewolniczych groszy nie da się zbudować cokolwiek. Zaś (familia urbana) ma się dobrze.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja