« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Poniedziałek, 14 czerwca 2021.Imieniny: Elizy, Bazylego, Elwiry, Michała, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Trzęsące się budynki na Dolnym Śląsku

Autor: jola
Czwartek, 1 czerwca 2017, 11:38
Dla niektórych „kołyszące” się bloki to totalna abstrakcja. Okazuje się jednak, że dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego to norma. Dlatego też jadąc na zakupy w tamte rejony, albo do rodziny, czy przyjaciół przygotujmy się na możliwość zatrzęsienia się budynków. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce wczoraj, późnym wieczorem.
Jak nietrudno się domyśleć budynki w tym regionie Dolnego Śląska „kołyszą” się czasami z powodu wstrząsów, jakie mają miejsce w kopalniach miedzi. Ostatni, bardzo odczuwalny dla mieszkańców, był wczoraj. Na jednym z portali społecznościowych ktoś napisał nawet o popękanych sufitach.

- Cały blok się trząsł. Nie wiedziałam, co mam ze sobą zrobić. Mam tylko nadzieję, że chłopakom nic nie jest – pisała z kolei druga internautka.

Takie wstrząsy nie są więc przyjemne dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego (odczuwalne są głównie w Głogowie, Polkowicach i Lubinie), ale też stwarzają element grozy, bo nigdy nie wiadomo, czy nikomu nic się nie stało. Wczorajszy, mimo, że bardzo mocny, okazał się być efektem tzw. robót strzałowych, więc nikogo nie było w miejscu zagrożenia. Był on jednak kolejnym, który przypomniał o tragicznych wydarzeniach z końca ubiegłego roku, kiedy to ośmiu górników zginęło, albo jak to mówi się w Zagłębiu „odeszło na wieczną szychtę”.

Wybierając się do rodziny z Zagłębia Miedziowego trzeba więc liczyć się z tym, że siedząc przy obiedzie, albo kolacji możemy odczuć wstrząs. Może on też nas obudzić. Tamtejsi mieszkańcy do tego przywykli i jeżeli już to boją się tylko o górników, którzy są pod ziemią.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~aga 8 | 1 czerwca 2017, 23:15
a możę tam też szukają Złotego pociągu,.
~nn | 1 czerwca 2017, 23:17
NO TAK TO PRAWDA - ALE MAJĄ WAŻNĄ PRZEWAGĘ NAD REJONEM WAŁBRZYSKIM - PRACĘ CZYLI PIENIĄDZE I INNE ŻYCIE NIŻ TU - CHOCIAŻ TU JESZCZE W LATACH 90-TYCH BYŁO SUPER ALE SIĘ SKOŃCZYŁO PRZEZ POLITYCZNE DECYZJE.
~On34 | 2 czerwca 2017, 6:05
To pomusie im ii wybudujcie jakies domy od porne na w czasy anie stoicie w miejscu az ktos zginie to bedzie wasza wina nie nasza sprawa pomyscie na tym tam co sie dzieje to szkoda sluw ;(

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja