Sobota, 13 lipca
Imieniny: Małgorzaty, Henryka
Czytających: 6910
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Tworzą dzieci idealne? Nowe możliwości sztucznego zapłodnienia

Autor: anulka
Środa, 7 czerwca 2017, 18:57
Choć to wydaje się nierealne, istnieje obecnie możliwość wyboru m.in. koloru oczu i włosów potomka. Stosując sztuczne zapłodnienie można bowiem sprawdzić geny i tym samym wpłynąć na wygląd dziecka. W Polsce niewiele się o tym mówi,ale jedna z klinik w Stanach Zjednoczonych już kilka lat temu stworzyła taką możliwość przyszłym rodzicom. Pozostaje jednak pytanie, czy jest to etyczne i jaki wpływ na człowieka będzie miał ten fakt.

W Polsce obecnie o takiej możliwości raczej nie ma mowy. Tym bardziej, że obecnie same In vitro wzbudza ogromne sensacje. Prawda jest jednak taka, że jeżeli ktoś nie zahamuje postępu nauki w tym kierunku, w końcu i w Polsce będzie można wpłynąć na wygląd potomka. Osobiście nie jestem przeciwnikiem sztucznego zapłodnienia, bo wiem, jak wiele małżeństw boryka się z problemem niepłodności. Uważam, że powinno się im pomagać. Sceptycznie podchodzę jednak do możliwości stworzenia dziecka, wedle upodobania rodziców. Istnieją bowiem obawy, że tego typu zabiegi „wymkną się spod kontroli” i rozpocznie się produkcja dzieci. Myślę, że tego chyba nikt nie chce.

Dodać trzeba, że wybór odpowiednich cech u dziecka, wiązałby się z dodatkowymi utrudnieniami, dlatego też mówi się, że raczej niewielu rodziców będzie zainteresowanych tą możliwością.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group