Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 4122
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Ubezpieczasz się – dokładnie przeczytaj umowę

Autor: ewa18
Piątek, 12 maja 2017, 16:22
Coraz więcej osób decyduje się wykupić nie tylko obowiązkowe ubezpieczenia, ale także dodatkowe. Warto jednak dokładnie sprawdzić, co kupujemy, żeby nie być zaskoczonym, gdy ubezpieczyciel odmówi nam odszkodowania.

W sieci internetowej roi się od przykładów zapisów w umowach, które mogą być niekorzystne dla ubezpieczonego. Zdarza się, że polisa na życie nie obejmuje zawału serca, wylewu, czy innych nagłych chorób. Problemowe może też być m.in. przedawkowanie leków, zatrucie, bycie nosicielem wirusa HIV.

Niejasności znajduje się zarówno w ubezpieczeniach życia, domu, czy samochodu. Trzeźwa ofiara wypadku może mieć problem z otrzymaniem ubezpieczenia, jeżeli auto prowadził pijany kierowca. Wykupując polisę na wakacje też trzeba uważać.

- Jadąc na urlop, zdecydowałam się wykupić ubezpieczenie zdrowotne, żeby nie mieć problemów, gdy będę potrzebowała pomocy lekarskiej. Okazało się, że w jednym z przedstawicielstw ubezpieczeniowych był zapis, mówiący, że nie pokryje ono kosztów związanych z chorobą, na którą ubezpieczony cierpiał przed wyjazdem. Jako astmatyk miałabym więc spory problem, gdybym do lekarza musiała iść np. z powodu tego schorzenia – mówi 32-letnia Marta.

Ubezpieczając dom warto się zaś zastanowić, czy opłaci się nam polisa, w której zapisane jest, że otrzymamy odszkodowanie za straty spowodowane przez wiatr, ale w umowie dodano, że jest to uzależnione od jego prędkości.

Przykładów różnych, dziwnych zapisów można mnożyć. Samo ubezpieczenie się jest pomocne i czasem ratuje nas z kryzysu, ale warto dokładnie przeczytać umowę, żeby później nie być zaskoczonym.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group