« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 28 stycznia 2022.Imieniny: Radomira, Tomasza, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Ubezpieczasz się – dokładnie przeczytaj umowę

Autor: ewa18
Piątek, 12 maja 2017, 16:22
Coraz więcej osób decyduje się wykupić nie tylko obowiązkowe ubezpieczenia, ale także dodatkowe. Warto jednak dokładnie sprawdzić, co kupujemy, żeby nie być zaskoczonym, gdy ubezpieczyciel odmówi nam odszkodowania.
W sieci internetowej roi się od przykładów zapisów w umowach, które mogą być niekorzystne dla ubezpieczonego. Zdarza się, że polisa na życie nie obejmuje zawału serca, wylewu, czy innych nagłych chorób. Problemowe może też być m.in. przedawkowanie leków, zatrucie, bycie nosicielem wirusa HIV.

Niejasności znajduje się zarówno w ubezpieczeniach życia, domu, czy samochodu. Trzeźwa ofiara wypadku może mieć problem z otrzymaniem ubezpieczenia, jeżeli auto prowadził pijany kierowca. Wykupując polisę na wakacje też trzeba uważać.

- Jadąc na urlop, zdecydowałam się wykupić ubezpieczenie zdrowotne, żeby nie mieć problemów, gdy będę potrzebowała pomocy lekarskiej. Okazało się, że w jednym z przedstawicielstw ubezpieczeniowych był zapis, mówiący, że nie pokryje ono kosztów związanych z chorobą, na którą ubezpieczony cierpiał przed wyjazdem. Jako astmatyk miałabym więc spory problem, gdybym do lekarza musiała iść np. z powodu tego schorzenia – mówi 32-letnia Marta.

Ubezpieczając dom warto się zaś zastanowić, czy opłaci się nam polisa, w której zapisane jest, że otrzymamy odszkodowanie za straty spowodowane przez wiatr, ale w umowie dodano, że jest to uzależnione od jego prędkości.

Przykładów różnych, dziwnych zapisów można mnożyć. Samo ubezpieczenie się jest pomocne i czasem ratuje nas z kryzysu, ale warto dokładnie przeczytać umowę, żeby później nie być zaskoczonym.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja