« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 28 stycznia 2022.Imieniny: Radomira, Tomasza, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Umowy śmieciowe – dla jednych konieczność, dla innych przywilej

Autor: ewa18
Czwartek, 27 kwietnia 2017, 12:40
Możliwość pracy na umowę o dzieło, czy zlecenia wydaje się być sporym ukłonem w kierunku pracodawców. Nie wiążą one bowiem z pracownikiem tak bardzo, jak w przypadku tradycyjnego zatrudnienia. Są oczywiście osoby, dla których są korzystne, więc chętnie zgadzają się na nie. Zdarzają się jednak sytuacje, w których sprawiają kłopoty np. w przypadku starania się o kredyt hipoteczny.
- Chciałabym w niedalekiej przyszłości kupić mieszkanie w kredycie. Zebrałam więc kilka informacji na ten temat i okazuje się, że pracując na umowę zlecenia mam dużo więcej problemów z uzyskaniem go, niż osoby zatrudnione na normalnych warunkach. Muszę przepracować przynajmniej sześć miesięcy, a w niektórych bankach nawet rok. Nie każdy bank uwzględni też wszystkie moje dochody. – mówi 25-letnia Anita.

Niektórzy ironicznie mówią, że umowy cywilnoprawne liczą się przede wszystkim dla Urzędu Skarbowego. Są one też problemowe pod kontem ubezpieczeń społecznych, bo np. w przypadku umowy o dzieło nie są one odprowadzane. Faktem jednak jest, że obecnie wiele osób pracuje właśnie w oparciu o taką formę „zatrudnienia”. Dotyczy to zarówno osób z wyższym, jak i zawodowym wykształceniem. Natomiast poziom zadowolenia zależy chyba głównie od wysokości wynagrodzenia.

-Pracuję na umowę o dzieło i nie narzekam, bo nie muszę się trzymać godzin pracy. Moim obowiązkiem jest wykonanie konkretnego zadania, a gdzie i kiedy to już moja sprawa – mówi 30-letnia Ilona.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~pytacz | 27 kwietnia 2017, 18:42
Czy nie jest prawdą że chcącemu się krzywda nie dzieje?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja