« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Uwaga: handlarze ludźmi mogą być wśród nas

Autor: anulka
Środa, 19 kwietnia 2017, 8:16
Mimo, że proceder handlu ludźmi wydaje się być niewyobrażalnym dla większości z nas, wciąż do niego dochodzi. Dlatego też istotne jest, aby wszyscy byli świadomi, że mogą paść jego ofiarą. Dotyczy to zwłaszcza osób, które planują wyjazd do pracy za granicę. Warto o niebezpieczeństwie przypominać zwłaszcza ludziom młodym, dla których wakacje to czas gromadzenia pieniędzy na naukę.
Handel ludźmi dotyczy też Europejczyków. W Unii Europejskiej w latach 2010 - 2012 udało się dotrzeć do 30 tysięcy osób, które stały się ofiarami tego procederu. Większość z nich to obywatele Bułgarii, Rumunii, Holandii, Węgier, a także Polski.

Ofiary na ogół zmuszane są do pracy przymusowej m.in. prostytucji, żebractwa, czy rozprowadzania narkotyków. Są też przypadki, kiedy wykorzystuje się je do handlu organami.

Warto więc dobrze sprawdzić, skąd pochodzi oferta pracy, z której zamierzamy skorzystać. Nie należy też ufać przypadkowym osobom, które oferują nam zatrudnienie. Może się okazać, że nie mają one dobrych intencji.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~pytacz | 19 kwietnia 2017, 9:58
Czy Polki i Polacy nie zostali przehandlowani jako tania siła robocza w montowniach na strefach? Jako alternatywę mieli zostać złomiarzami i umrzeć za kilka lat z chłodu i chorób.
~PiSlam dobra zmiana | 19 kwietnia 2017, 21:04
Proponuję zapoznać się z tematem Radnego z PiSu z Bydgoszczy jak się znęca nad żoną, są nagrania wyszła niezła afera.
~pytacz | 20 kwietnia 2017, 8:55
A dlaczego członkowie KOD zajmują się handlem kobietami?http://wiadomosci.wp.pl/lider-kapeli-grajacej-na-wiecach-kod-oskarzony-o-handel-kobietami-6110422102255745a

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja