Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Uwaga na motocyklistę!

Autor: anulka
Środa, 22 marca 2017, 14:40
„Wiosna, ach to ty…” śpiewał Marek Grechuta. Uwielbiam tę piosenkę tak samo, jak porę roku. Wraz z końcem zimy na ulicę wyjeżdża też coraz więcej motocyklistów i czemu nie, w końcu to ich czas. Niestety co roku odnotowuje się też wypadki z ich udziałem, a to już jest bardzo duży problem i dramat dla wielu rodzin.

- Nie byłem bezpośrednim świadkiem wypadku drogowego, ale nigdy nie zapomnę młodego, około 30-letniego chłopaka – motocyklistę, który kilka lat temu zginął w mojej miejscowości. Zderzył się z samochodem, który wymusił pierwszeństwo. Wyszedłem z domu zaraz po tym, jak się to wydarzyło – mówi 33-letni Janusz.

Podobnych historii niestety jest więcej. Warto jest więc, żeby kierowcy zwracali uwagę na motocyklistów i w miarę możliwości przepuszczali ich. Z drugiej jednak strony prowadzący samochody osobowe narzekają, że miłośnicy jednośladów często jeżdżą za szybko.

- Niestety w starciu motoru z samochodem ten pierwszy ma niewielkie szanse. Czasami wystarczy zahaczyć kogoś lusterkiem i można zrobić mu krzywdę. Dlatego uważać trzeba. Motocykliści jednak też powinni przestrzegać przepisy ruchu drogowego, bo wielu z nich jest z nimi na bakier. Pamiętam też młodego chłopaka, który szalał na swoim jednośladzie do tego stopnia, że większość przechodniów bała się, gdy wyjeżdżał na drogę. Niestety jego historia nie skończyła się dobrze, bo miał wypadek i zginął – mówi 50-letni Zbigniew.

Wydaje się, że jak w większości tego typu przypadków najważniejsza jest rozwaga. Wszyscy powinni przestrzegać przepisów ruchu drogowego, zarówno kierowcy samochodów, jak i motocykli, dzięki czemu kolizji i wypadków będzie mniej. Choć w przypadku naszego kraju to raczej sfera marzeń. Z drugiej strony kierowcy czterokołowców mogą od czasu do czasu wykazać się zwyczajną uprzejmością i po prostu przepuścić „kolegę”, jadącego jednośladem.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group