« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 20 maja 2022.Imieniny: Aleksandra, Bazylego, BernardynaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Uwaga na motocyklistę!

Autor: anulka
Środa, 22 marca 2017, 14:40
„Wiosna, ach to ty…” śpiewał Marek Grechuta. Uwielbiam tę piosenkę tak samo, jak porę roku. Wraz z końcem zimy na ulicę wyjeżdża też coraz więcej motocyklistów i czemu nie, w końcu to ich czas. Niestety co roku odnotowuje się też wypadki z ich udziałem, a to już jest bardzo duży problem i dramat dla wielu rodzin.
- Nie byłem bezpośrednim świadkiem wypadku drogowego, ale nigdy nie zapomnę młodego, około 30-letniego chłopaka – motocyklistę, który kilka lat temu zginął w mojej miejscowości. Zderzył się z samochodem, który wymusił pierwszeństwo. Wyszedłem z domu zaraz po tym, jak się to wydarzyło – mówi 33-letni Janusz.

Podobnych historii niestety jest więcej. Warto jest więc, żeby kierowcy zwracali uwagę na motocyklistów i w miarę możliwości przepuszczali ich. Z drugiej jednak strony prowadzący samochody osobowe narzekają, że miłośnicy jednośladów często jeżdżą za szybko.

- Niestety w starciu motoru z samochodem ten pierwszy ma niewielkie szanse. Czasami wystarczy zahaczyć kogoś lusterkiem i można zrobić mu krzywdę. Dlatego uważać trzeba. Motocykliści jednak też powinni przestrzegać przepisy ruchu drogowego, bo wielu z nich jest z nimi na bakier. Pamiętam też młodego chłopaka, który szalał na swoim jednośladzie do tego stopnia, że większość przechodniów bała się, gdy wyjeżdżał na drogę. Niestety jego historia nie skończyła się dobrze, bo miał wypadek i zginął – mówi 50-letni Zbigniew.

Wydaje się, że jak w większości tego typu przypadków najważniejsza jest rozwaga. Wszyscy powinni przestrzegać przepisów ruchu drogowego, zarówno kierowcy samochodów, jak i motocykli, dzięki czemu kolizji i wypadków będzie mniej. Choć w przypadku naszego kraju to raczej sfera marzeń. Z drugiej strony kierowcy czterokołowców mogą od czasu do czasu wykazać się zwyczajną uprzejmością i po prostu przepuścić „kolegę”, jadącego jednośladem.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Polewator | 23 marca 2017, 2:13
Brytyjski KONSERWATYWNY posel traci brata w zamachu i reanimuje umierajacego policjanta, a Radzio szef wsi Chobielin Sikorski zajadly liberal, plujacy na wartosci niby wojujacy w Kazachstanie, bohatersko kreci efekty zamachu z taxowki. Roznica juz nawet nie klas, a miedzy uczelnia wyzsza i przedszkolem.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja