Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 4112
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Uwaga na niestrzeżone kąpieliska – przypadków utonięć nie brakuje

Autor: jola
Wtorek, 20 czerwca 2017, 13:44
Z policyjnych statystyk wynika, że od kwietnia 2017 roku utonęło już około 90 osób. To sporo, tym bardziej, że wielu ludzi nie zażywało jeszcze kąpieli na świeżym powietrzu. Warto więc zwrócić uwagę, czy kąpielisko jest bezpieczne. Dobrze, żeby plaża była strzeżona, bo wtedy ratownik będzie o nas dbał.

Niestety powodem tragedii może być nawet oczko wodne. Jeszcze niedawno temu media głównego nurtu donosiły, że w jednym z nich utopił się czterolatek, który wykorzystał nieuwagę mamy i wymknął się na moment spod jej kontroli i sam wyszedł do ogrodu. Kobieta usypiała młodsze dziecko. Ojciec próbował reanimować chłopca i natychmiast wezwał na miejsce karetkę, ale niestety nie udało się go uratować.

Wiadomości z ubiegłego roku też nie są optymistyczne. Już w sierpniu 2016 roku można było przeczytać informacje, że od czerwca utonęło ponad 180 osób. Warto o tym pamiętać, kiedy przyjdzie nam ochota na zbytnie szaleństwo w wodzie. Wydaje mi się, że w szczególności powinno się o tym rozmawiać z nastolatkami. Sama pamiętam, jak mając 17 lat jeździłam na wycieczki rowerowe z koleżankami, które na ogół kończyły się na niestrzeżonym kąpielisku. Z plecakami potrafiłyśmy przepłynąć cały staw. Teraz nie byłabym tak odważna. Nawet nie chcę myśleć, co stałoby się, gdyby któraś z nas zasłabła.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group