« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Uwaga na niestrzeżone kąpieliska – przypadków utonięć nie brakuje

Autor: jola
Wtorek, 20 czerwca 2017, 13:44
Z policyjnych statystyk wynika, że od kwietnia 2017 roku utonęło już około 90 osób. To sporo, tym bardziej, że wielu ludzi nie zażywało jeszcze kąpieli na świeżym powietrzu. Warto więc zwrócić uwagę, czy kąpielisko jest bezpieczne. Dobrze, żeby plaża była strzeżona, bo wtedy ratownik będzie o nas dbał.
Niestety powodem tragedii może być nawet oczko wodne. Jeszcze niedawno temu media głównego nurtu donosiły, że w jednym z nich utopił się czterolatek, który wykorzystał nieuwagę mamy i wymknął się na moment spod jej kontroli i sam wyszedł do ogrodu. Kobieta usypiała młodsze dziecko. Ojciec próbował reanimować chłopca i natychmiast wezwał na miejsce karetkę, ale niestety nie udało się go uratować.

Wiadomości z ubiegłego roku też nie są optymistyczne. Już w sierpniu 2016 roku można było przeczytać informacje, że od czerwca utonęło ponad 180 osób. Warto o tym pamiętać, kiedy przyjdzie nam ochota na zbytnie szaleństwo w wodzie. Wydaje mi się, że w szczególności powinno się o tym rozmawiać z nastolatkami. Sama pamiętam, jak mając 17 lat jeździłam na wycieczki rowerowe z koleżankami, które na ogół kończyły się na niestrzeżonym kąpielisku. Z plecakami potrafiłyśmy przepłynąć cały staw. Teraz nie byłabym tak odważna. Nawet nie chcę myśleć, co stałoby się, gdyby któraś z nas zasłabła.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja