« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 16 maja 2021.Imieniny: Andrzeja, Szymona, WieńczysławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Uwaga na rozbite butelki w parkach i przy placach zabaw

Autor: jola
Poniedziałek, 29 maja 2017, 14:45
Pojechałam wczoraj z rodziną na wycieczkę za miasto. Miejsce spokojne i ustronne. Niestety nawet ono nie było całkowicie bezpieczne. Wystarczyło się dobrze przyjrzeć, a wokół było pełno szkła. Ktoś, z nieznanych powodów, porozbijał butelki, narażając w ten sposób dzieci na niebezpieczeństwo. W Internecie można znaleźć zdjęcia okaleczonych pociech. Nie pozwólmy, żeby coś podobnego stało się w naszym regionie.
W związku z tym, że sama mam dwuletnią córkę, która była bardzo zainteresowana „kolorowymi szkiełkami „,zaczęłam je zbierać, bo mogła się nimi zranić. Zauważyłam też dzieciaki, które wdrapywały się na skałki i zeskakiwały z nich, a obok też były fragmenty rozbitej butelki. To co znalazłam wyrzuciłam, ale podejrzewam, że nie wszystko.

Niestety podobne śmieci, które są bardzo niebezpieczne dla dzieci, można znaleźć w wielu miejscach, w tym niestety też kąpieliskach. To przykre, że sami siebie nie szanujemy, bo jak wiadomo „Kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada”. Nam rodzicom pozostaje jedynie sprawdzać miejsca, w których przebywają nasze dzieci i ewentualnie posprzątać je. Trzeba też dodać, że jeżeli sami nie będziemy dbać o własne podwórko to nikt o nie zadba.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~bicz_bozy | 29 maja 2017, 15:21
prawie 30 lat temu Kult nagrał "Polskę", a tekst dalej jest aktualny. na trawnik nie ma jak wyjść z dzieckiem bo cały jest zasrany przez pupilków, chodniki w niedzielę zarzygane lub wyściełane rozbitymi butelkami, na placu zabaw (!!!!) w piaskownicy pety. straż miejska - ktokolwiek widział, ktokolwiek wie. zaraz przeczytam, że jest jej za mało żeby wszędzie była, więc pytanie po co jest w ogóle. glówny problem i tak leży w edukacji, trzeba łopata wkładać do głowy że przestrzeń publiczna jest zgodnie z nazwą PUBLICZNA i elementarne zasady zachowania obowiązują. pokolenia jeszcze będzie to trwało.
57jurand | 29 maja 2017, 16:56
Gdy byłem nad brzegiem morza Irlandzkiego w GB ,ze zdziwieniem i niedowierzaniem spoglądałem na plaże gdzie nie było nawet kawałeczka szkła. Korzystając z odpływu szedłem sobie w głąb po piachu i kamieniach, dzieci biegały boso rozglądając się za małżami i małymi krabami. Ani śladu po jakiejś imprezie ,żadnych palenisk ,żadnych śmieci i szkieł. Tak wygląda normalny świat.
~Pilot | 29 maja 2017, 22:39
A kto butelki tam przyniósł dzieci ? Właśnie my dorośli .
~johan | 30 maja 2017, 12:03
wole wdepnąc w psią kupe niż stanąc na rozbita butelke ale psów to dopiero sie czepiaja pies to musi gdzies srac a człowiek jest przeciez inteligetny hehehe
~Polewa z leminga | 30 maja 2017, 13:36
Dawac tu arabow, ci zawsze zostawiaja po sobie czystosc. Widac po Paryzu.
57jurand | 30 maja 2017, 19:36
Polewo .>jeszcze do niedawna twoi pobratymcy wycierali dupska palcem smarując ,,jedynki'''' na ściankach kibli.Bardziej cywilizowani używali do tego gazet.Arabowie od zawsze obmywali swoje intymne miejsca .
~Alina | 30 maja 2017, 20:09
Ja też twierdzę, że edukacja jest potrzebna , a nomen omen społeczeństwo które tak dba o środowisko sięgnęło dna!
~Polewa z leminga | 31 maja 2017, 9:09
jurand: ty chyba od nigdy nie obmywasz swoich intymnych miejsc. Az mozg ci zarósl brudem i nie myslisz logicznie. Mowa o sywie jaki Araby zostawiaja po sobie, gdziekolwiek nie sa. Jak u nas walbrzyskie szczury na forum. Gdzie sie nie pojawia, tam robia syf. Chyba nie chcesz powiedziec ze w dzungli Calais pod Paryzem jest wieksza cywilizacja niz na Polskiej wsi?
57jurand | 31 maja 2017, 20:38
Czy polewa musi obrażać ludzi? Od paru dni kręci się po moim podwórku taki prawdziwek,co to z urodzenia uważa się za lepszego od innych.Tylko dlaczego tak się drapie jak rozmawia ze mną . Żywego araba na oczy nie widział a drapie się jak cholera.Wiesz co złapał ten ,,higienista'''' z pod znaku białoczerwonych .Świerzba bracie rodaku złapał.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja