« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 28 stycznia 2022.Imieniny: Radomira, Tomasza, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Wałbrzych przoduje

Autor: Warszawa
Niedziela, 14 maja 2017, 9:55
Z tego, co mówi prezydent Roman Szełemej, jesteśmy prawdopodobnie pierwszym miastem w Polsce, które dostosowało się do ustawy o pieczy zastępczej.
Nie wnikałem, jak ta sytuacja przedstawia się w innych miastach, ale z tego, co donoszą media, Wałbrzych faktycznie w tej materii przewodzi. Już za kilkanaście dni zostanie oddany do użytku kolejny 14-osobowy dom dziecka i w ten oto sposób w Wałbrzychu będą istniały tylko małe, kilkunastoosobowe domy dziecka. Z pewnością to dobrze, bo i łatwiej w mniejszym środowisku o dobry kontakt pedagogów z podopiecznymi i korzystna to sytuacja dla obu stron. Przepisy o pieczy zastępczej nakazują dostosowanie domów dziecka do 14-osobowych do 2020 roku. My mamy ten problem z głowy już 3 lata wcześniej.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~pytacz | 14 maja 2017, 22:11
No i co z tego? Jakości życia i zamożności normalnych, niepatologicznych obywateli miasta nie poprawia nijak ten fakt.
~Antygona | 15 maja 2017, 17:27
Przoduje w zamykaniu placówek ratujących życie i zdrowie. Zdaje się że obecnie chirurgia szczękowa i laryngologia na górniczym ma iść do odstrzału.
~Ewa | 15 maja 2017, 19:35
Mamy z głowy??? Tylko jakim kosztem panie prezydencie?
~Ja | 16 maja 2017, 11:59
Biedne te dzieci a jeszcze młody działacz PiS z WSSE rozbija kolejną rodzinę . Dzieci powinny mieć prawdziwe domy i spokojne życie w rodzinie. A w domach dziecka powinno być miejsce tylko dla prawdziwych sierot . Wstyd PIS za takich działaczy.Zamiast normalnego życia funduje się dzieciom domy dziecka.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja