« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022.Imieniny: Cypriana, Dominika, EmilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Wałbrzych znów na deskach

Autor: Jura
Niedziela, 26 września 2021, 19:47
Coraz śmielej poczyna sobie amatorska scena teatralna w rejonie wałbrzyskim. Z zajęciami wracają grupy znane od lat, jak i te, które dopiero zaczynają działać. Z nowym projektem dla adeptów teatru rusza też Wałbrzyski Ośrodek Kultury.
„Żywot Galileusza po wałbrzysku wg Bertolta Brechta” to propozycja warsztatów muzyczno-teatralnych, które już na dniach startują w WOK. Jak podkreślają organizatorzy, przygoda teatralna polegać będzie na dwóch etapach. Pierwszy to intensywny kurs teatralny i muzyczny prowadzony przez doświadczonych ludzi teatru. Drugi zaś to udział w przedstawieniu teatralnym, współtworzonym z Teatrem Ucieczkowym.

Zapisy prowadzone są pod adresem: https://tiny.pl/97vvj

Przed nami także już XX sezon działalności „Trzeciego Teatru” - teatru tworzonego przez młode pokolenie. Młodzież, blisko przez rok będzie pracować na warsztatach, które zostaną zwieńczone spektaklem wystawionym na scenie dramatycznej Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego.

Poza miastem, w Głuszycy wciąż prężnie działa grupa teatralna „Po godzinach". Aktorzy-amatorzy spotykają się na w każdy czwartek, pracując nad kolejnymi spektaklami. Próby odbywają się w bibliotece miejskiej przy ul. Grunwaldzkiej.

Na pomysł stworzenia podobnej grupy, wpadli sąsiedzi Głuszyczan z Jedliny-Zdrój. Tutaj jednak wciąż potrzeba chętnych. Ci mogą zgłaszać się w Centrum Kulturalnym Jedlina.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja