« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022.Imieniny: Cypriana, Dominika, EmilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Wałbrzyscy Sybiracy na spotkaniu opłatkowym

Autor: wacki56
Niedziela, 7 stycznia 2018, 14:42
Okres świąt Bożego Narodzenia dobiega końca. W wielu miejscach naszego miasta odbywały się spotkania opłatkowe. To miły zwyczaj, kiedy wszyscy zgromadzeni łamią się opłatkiem i składają sobie życzenia.
Dziś mam przyjemność poinformować czytelników o spotkaniu opłatkowym w dzielnicy Poniatów.

Jak co roku grupa ludzi działająca przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Wałbrzychu organizuje spotkanie opłatkowe zapraszając mieszkańców dzielnicy, a szczególnie ludzi starszych i samotnych. Na tegoroczne spotkanie opłatkowe w dniu 07.01.2018 zostali również zaproszeni wałbrzyscy Sybiracy. Grupę Sybiraków reprezentowała Joanna Baniukiewicz wraz z innymi Paniami ze Związku Sybiraków. Obecny był również Sybirak ks. Stanisław Pająk – poprzedni proboszcz Parafii w Poniatowie. Tych wspaniałych gości nie mogło zabraknąć, gdyż jak wspominałem we wcześniejszym artykule, nasza społeczność poparła projekt nadania nazwy ulicy biegnącej do cmentarza imieniem SYBIRAKÓW. Po mszy św. wszyscy zgromadzili się w sali na plebani, podzielili się opłatkiem i składali sobie życzenia. Gospodarzem spotkania był ks. Proboszcz Kazimierz Kordek. Na stołach nie zabrakło kawy, herbaty i ciasta. Wszyscy radośnie śpiewali kolędy i dzielili się swoimi wspomnieniami. Mam nadzieję, że takie spotkania staną się coroczną tradycją.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja