Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 6845
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Walimska premiera wraz Dolnośląskim Towarzystwem Miłośników Zabytków

Autor: DBMaciek
Wtorek, 28 listopada 2017, 18:26
"Ludzie z klisz", to film dokumentalny, który miał swoją premierę w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu 24 listopada 2017 roku.

Film został nagrodzony w prestiżowych, międzynarodowych festiwalach - Złotym Delfinem na festiwalu produkcji filmowych Corporate Media & TV Awards w Cannes, a także Gold Plaque na 53. Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnym w Chicago.

Dokument przedstawia historię związaną z odnalezieniem w jednym z walimskich budynków ponad 100 klisz fotograficznych. Zdjęcia te wykonał Filip Rozbicki w latach 40-tych i 50-tych ubiegłego wieku. Klisze otrzymał Łukasz Kazek - pasjonat historii, dziennikarz i jeden z bohaterów filmu. Film w reżyserii Mateusza Kudły został wyprodukowany przez stację TVN. Autorem zdjęć jest Artur Głupczyk.

Na premierze dokumentu pojawiła się 12-osobowa delegacja Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków (DTMZ) do którego należy też Łukasz Kazek oraz Stowarzyszenia Historycznego "Sudety". "Foto-zwiedzacze" z DTMZ byli zachwyceni dokumentem podobnie, jak mieszkańcy Walimia i inni goście, którzy bardzo licznie przybyli na premierę tego niezwykłego filmu.

Zdjęcia: Krystyna Lemańska, Maciej Pawlik

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group