« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Wtorek, 20 kwietnia 2021.Imieniny: Agnieszki, Czesława, MarianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Walimska premiera wraz Dolnośląskim Towarzystwem Miłośników Zabytków

Autor: DBMaciek
Wtorek, 28 listopada 2017, 18:26
"Ludzie z klisz", to film dokumentalny, który miał swoją premierę w Centrum Kultury i Turystyki w Walimiu 24 listopada 2017 roku.
Film został nagrodzony w prestiżowych, międzynarodowych festiwalach - Złotym Delfinem na festiwalu produkcji filmowych Corporate Media & TV Awards w Cannes, a także Gold Plaque na 53. Międzynarodowym Festiwalu Telewizyjnym w Chicago.

Dokument przedstawia historię związaną z odnalezieniem w jednym z walimskich budynków ponad 100 klisz fotograficznych. Zdjęcia te wykonał Filip Rozbicki w latach 40-tych i 50-tych ubiegłego wieku. Klisze otrzymał Łukasz Kazek - pasjonat historii, dziennikarz i jeden z bohaterów filmu. Film w reżyserii Mateusza Kudły został wyprodukowany przez stację TVN. Autorem zdjęć jest Artur Głupczyk.

Na premierze dokumentu pojawiła się 12-osobowa delegacja Dolnośląskiego Towarzystwa Miłośników Zabytków (DTMZ) do którego należy też Łukasz Kazek oraz Stowarzyszenia Historycznego "Sudety". "Foto-zwiedzacze" z DTMZ byli zachwyceni dokumentem podobnie, jak mieszkańcy Walimia i inni goście, którzy bardzo licznie przybyli na premierę tego niezwykłego filmu.

Zdjęcia: Krystyna Lemańska, Maciej Pawlik

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

KONKURS!

Pisz artykuły na Rykowisko i wygrywaj!
Do wygrania 200 złotych co miesiąc!
Regulamin konkursu.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja