Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 4145
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Walka z podatkiem PIT – jedna z inicjatyw młodych Dolnoślązaków

Autor: ewa18
Wtorek, 9 maja 2017, 13:36
Promowanie czytelnictwa, gotowania, czy pomaganie w organizacji czasu, albo walka z podatkiem dochodowym to kilka inicjatyw z wielu, w jakie angażuje się dolnośląska młodzież w ramach różnego rodzaju projektów. Gro z nich inicjatywę podjęło w ramach olimpiady „Zwolnieni z teorii”, którą organizuje startup społeczny Social Wolves , a patronatem honorowym jest Ministerstwo Rozwoju.

Dzięki udziałowi w tej olimpiadzie młodzież otrzymuje cenny w CV certyfikat zarządzania projektami. Uczniowie, którzy zakończą realizowany projekt, mają również możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju kursach, za które normalnie musieliby sporo zapłacić.

Ciekawą inicjatywą, wydaje się jednak być, walka z podatkiem PIT, jakiej podjęli się posłowie młodzieżówki z Dolnego Śląska. Warto dodać, że to jeszcze gimnazjaliści (!) Swoją inicjatywę argumentują tym, że podatek dochodowy jest według nich swego rodzaju karą za pracę. Uważają, że jest on wręcz szkodliwy. Ciekawe, czy uda się im coś wskórać? Trzeba jednak docenić już samo zaangażowanie.

Biorąc pod uwagę ilość organizowanych projektów w ramach różnego rodzaju przedsięwzięć, można mieć nadzieję, że wyrasta nam niezwykle duża grupa przedsiębiorców.

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group