Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 5806
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: WAŻNIEJSZA WALKA O STOŁEK, NIŻ DOBRO POLSKI I POLAKÓW – LIST GORYCZY

Autor: ryko
Czwartek, 30 kwietnia 2020, 9:28
Jako zwykły prosty człowiek z prowincji, czuję potrzebę odpowiedzialności, odpisać panu radnemu Jerzemu Langerowi z Prawa i Sprawiedliwości na jego list otwarty z dnia 27 kwietnia 2020. Chcę zwrócić się również do Polaków w naszym kraju i zagranicą.

Szanowny Panie Jerzy Langer z Prawa i Sprawiedliwości i Szanowni Czytelnicy, wszyscy Polacy.

Na wstępie powiem coś krótko o sobie, jestem zwykłym prostym człowiekiem, pochodzę z prostej biedniej rodziny robotników. Żyjemy za marne grosze w tym kraju, oszczędzamy na wszystkim, żeby jakoś przeżyć. Tak jest przez całe życie, niezależnie kto krajem rządził, lecz w pewnych momentach bywało troszkę lepiej niż teraz.

Obecnie mamy w Polsce trudną sytuację spowodowaną koronawirusem, co sprawia że pogłębia się skala trudności życia wielu ludzi w Polsce, w tym też moja i mojej rodziny.

Szanowny radny Langer, według danych z pańskiego ugrupowania politycznego rządu (PiS), w kraju choruje i umiera masa ludzi. To są informacje z ministerstwa zdrowia podległemu pańskiej partii, więc uważam te dane za właściwe i chyba pan też. Więc czy pan próbuje nam tutaj mydlić oczy? Czy nie zgadza się pan z tym co mówi pana partia rządząca krajem?

Pańska partia (PiS) wprowadza obostrzenia, zamykając ludzi w swoich domach, mówiąc nam Polakom że jest poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Nie wolno nam wychodzić z domu chyba że w ważnych potrzebach życiowych, niezbędnych do przetrwania.
Nie wolno nam w Polsce, spotykać się z rodzinami, znajomymi. Nie wolno nam było wchodzić do parków, lasów. W prywatnych samochodach, pańska partia wprowadza nakaz liczby pasażerów i nakaz noszenia masek.

Pozamykaliście państwo wiele sklepów, punktów usługowych np. fryzjerów, kosmetyczki, restauracje, hotele, kluby, puby, szkoły, ograniczenia w przychodniach, kina, parki wodne, galerie. To są miejsca pracy wielu Polaków, to są przedsiębiorstwa ludzi, którzy mają na utrzymaniu rodziny, mają do opłacenia rachunki! Mają potrzeby jedzenia i pragnienia, kto tych ludzi nakarmi i napoi? Kto tym ludziom zapłaci rachunki? Pan panie radny Langer, w tym momencie namawia ludzi na wybory?

Przy tym pańska partia, która podjęła takie decyzje, spotyka się w tłumie przed pomnikiem smoleńskim, pan Kaczyński jeździ po cmentarzach z jakimiś swoimi ludźmi bez zabezpieczeń np. maseczek. Co robicie ze zwykłymi ludźmi? Ganiacie ich i zastraszacie wojskiem i policją na ulicach.

Czy pańska partia (PiS) oraz pan i ludzie, którzy podpisali się pod listem, wiedzą co dzieje się w kraju?

Czy ma pan świadomość oraz podpisani ludzie w liście, że lekarze, pielęgniarki nie mają zabezpieczeń, maseczek, rękawiczek, kombinezonów, środków do dezynfekcji i boją się pracować!

Czy macie państwo świadomość, że w Domach Opieki Społecznej dla seniorów i osób niesamodzielnych, nie ma kto ich leczyć oraz dbać o nich? Ludzie pozostali sami przykuci do łóżek i zostawieni na śmierć. Przecież to są nasi Polacy, właśnie tak rząd zadbał o nich, że doczekali się takiego upokorzenia i nieludzkiego traktowania! Ci ludzie leżą we własnych odchodach i czekają na śmierć, wielu z nich już zmarło! Tak wynika z informacji przekazanych przez wolontariuszy.

Co z ludźmi na granicach i mieszkańcach przygranicznych miejscowości, którzy nie mogą pójść do pracy do Czech i Niemiec, ponieważ rząd stworzył im takie obostrzenia zamknął granice dla pieszych! Jak ci ludzie przeżyją! Proszę zobaczyć co działo się na proteście w Zgorzelcu.

Jesteśmy super narodem, które samo sobie jest wystarczalny! My Polacy sami sobie robimy zbiórki na szpitale, sprzęty medyczne, kupujemy dla szpitali maski, płyny do dezynfekcji! Zbieramy na leczenie dla ludzi starszych i dzieciaczków.

Dbamy o starszych i biednych ludzi! Szyjemy maski dla wszystkich w przeciwieństwie do rządu!
Mam duże wrażenie, że rząd prowadzi wobec nas działania antypolskie i antyludzkie!
Tak nie powinno to wyglądać, to rząd powinien zabezpieczyć kraj i naród przed katastrofami i trudnymi dla kraju sytuacjami.

Pana partia i jednocześnie władza Polski, rozdaje miliardy na telewizję publiczną TVP. Przeznacza Nasze pieniądze na cele ks. Tadeusza Rydzyka, zamiast na zabezpieczenie Polski, w tym ludzi i gospodarki naszego kraju. Takie rzeczy można robić wtedy, kiedy kraj jest stabilny, kiedy ludzie są zabezpieczeni.

Bardzo niepokojące jest, że pańska partia stworzyła dla siebie Pakiet Medyczny dla Vipów i ich rodzin, gdzie rządzący będę objęci kompleksową opieką medyczną z rodzinami. Natomiast my jako społeczeństwo, nie mamy podstawowych zabezpieczeń! Doskonale to pokazuje sytuacja w wielu szpitalach, domach dla starców, pogotowiach ratunkowych, gdzie nie ma kto zająć się ludźmi!

Przykre jest, że przyszło nam żyć w kraju, gdzie dochodzi do takich sytuacji, gdzie ludzie nie zgadzają się na coś! Wtedy zaczynają być szkalowani jak nauczyciele, lekarze czy pielęgniarki oraz osoby chore, niepełnosprawne. Jak również szkalowanie sędziów przez panią Emilia S. która przyznała, że współpracowała z Ministerstwem Sprawiedliwości. Przykre jest, że na oczach rządzących i za ich zgodą dochodzi do wyżej wymienionych zdarzeń i sytuacji.

Dzisiaj ma pan czelność pisania o represjach, o dobrobycie Polski o dobrobycie Polaków, gdy pańska partia rządząca dopuszcza do takich wyżej opisanych sytuacji!

Teraz priorytetem dla rządu i pana, powinna być tworzona strategia naprawcza naszego kraju, zabezpieczenie naszego kraju oraz ludzi!
Wybory powinny być drugorzędnym tematem!

Wstydem i nikczemnym jest postępowanie pańskie oraz rządu w sytuacji, w jakiej znalazł się kraj i miliony ludzi. Skoro pan oraz ludzie z listy twierdzą, że nie ma zagrożenia, to po co były i są te obostrzenia? Co pańska partia chciała tym uzyskać? Co państwo teraz chcecie tym uzyskać, wmawiając ludziom że wszystko jest dobrze? Czy interes pańskiej partii, jest ważniejszy od interesu narodu oraz całego kraju i gospodarki, że podejmuje się takie działania wobec całego narodu!

Zapomnieliście państwo o moralnych i etycznych zasadach, galopując do utrzymania się przy dobrobycie, przez bycie u władzy i korzystaniu z naszych podatków.

Tym cytatem zakończę list.

„ Dobro Narodu Polskiego, Gospodarka Kraju oraz Kraj, Powinno być Ważniejsze od Interesów Partii ” - którą pan reprezentuje.

tekst ryko

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (41)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group