« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 20 maja 2022.Imieniny: Aleksandra, Bazylego, BernardynaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

WAŻNIEJSZA WALKA O STOŁEK, NIŻ DOBRO POLSKI I POLAKÓW – LIST GORYCZY

Autor: ryko
Czwartek, 30 kwietnia 2020, 9:28
Jako zwykły prosty człowiek z prowincji, czuję potrzebę odpowiedzialności, odpisać panu radnemu Jerzemu Langerowi z Prawa i Sprawiedliwości na jego list otwarty z dnia 27 kwietnia 2020. Chcę zwrócić się również do Polaków w naszym kraju i zagranicą.
Szanowny Panie Jerzy Langer z Prawa i Sprawiedliwości i Szanowni Czytelnicy, wszyscy Polacy.

Na wstępie powiem coś krótko o sobie, jestem zwykłym prostym człowiekiem, pochodzę z prostej biedniej rodziny robotników. Żyjemy za marne grosze w tym kraju, oszczędzamy na wszystkim, żeby jakoś przeżyć. Tak jest przez całe życie, niezależnie kto krajem rządził, lecz w pewnych momentach bywało troszkę lepiej niż teraz.

Obecnie mamy w Polsce trudną sytuację spowodowaną koronawirusem, co sprawia że pogłębia się skala trudności życia wielu ludzi w Polsce, w tym też moja i mojej rodziny.

Szanowny radny Langer, według danych z pańskiego ugrupowania politycznego rządu (PiS), w kraju choruje i umiera masa ludzi. To są informacje z ministerstwa zdrowia podległemu pańskiej partii, więc uważam te dane za właściwe i chyba pan też. Więc czy pan próbuje nam tutaj mydlić oczy? Czy nie zgadza się pan z tym co mówi pana partia rządząca krajem?

Pańska partia (PiS) wprowadza obostrzenia, zamykając ludzi w swoich domach, mówiąc nam Polakom że jest poważne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi.

Nie wolno nam wychodzić z domu chyba że w ważnych potrzebach życiowych, niezbędnych do przetrwania.
Nie wolno nam w Polsce, spotykać się z rodzinami, znajomymi. Nie wolno nam było wchodzić do parków, lasów. W prywatnych samochodach, pańska partia wprowadza nakaz liczby pasażerów i nakaz noszenia masek.

Pozamykaliście państwo wiele sklepów, punktów usługowych np. fryzjerów, kosmetyczki, restauracje, hotele, kluby, puby, szkoły, ograniczenia w przychodniach, kina, parki wodne, galerie. To są miejsca pracy wielu Polaków, to są przedsiębiorstwa ludzi, którzy mają na utrzymaniu rodziny, mają do opłacenia rachunki! Mają potrzeby jedzenia i pragnienia, kto tych ludzi nakarmi i napoi? Kto tym ludziom zapłaci rachunki? Pan panie radny Langer, w tym momencie namawia ludzi na wybory?

Przy tym pańska partia, która podjęła takie decyzje, spotyka się w tłumie przed pomnikiem smoleńskim, pan Kaczyński jeździ po cmentarzach z jakimiś swoimi ludźmi bez zabezpieczeń np. maseczek. Co robicie ze zwykłymi ludźmi? Ganiacie ich i zastraszacie wojskiem i policją na ulicach.

Czy pańska partia (PiS) oraz pan i ludzie, którzy podpisali się pod listem, wiedzą co dzieje się w kraju?

Czy ma pan świadomość oraz podpisani ludzie w liście, że lekarze, pielęgniarki nie mają zabezpieczeń, maseczek, rękawiczek, kombinezonów, środków do dezynfekcji i boją się pracować!

Czy macie państwo świadomość, że w Domach Opieki Społecznej dla seniorów i osób niesamodzielnych, nie ma kto ich leczyć oraz dbać o nich? Ludzie pozostali sami przykuci do łóżek i zostawieni na śmierć. Przecież to są nasi Polacy, właśnie tak rząd zadbał o nich, że doczekali się takiego upokorzenia i nieludzkiego traktowania! Ci ludzie leżą we własnych odchodach i czekają na śmierć, wielu z nich już zmarło! Tak wynika z informacji przekazanych przez wolontariuszy.

Co z ludźmi na granicach i mieszkańcach przygranicznych miejscowości, którzy nie mogą pójść do pracy do Czech i Niemiec, ponieważ rząd stworzył im takie obostrzenia zamknął granice dla pieszych! Jak ci ludzie przeżyją! Proszę zobaczyć co działo się na proteście w Zgorzelcu.

Jesteśmy super narodem, które samo sobie jest wystarczalny! My Polacy sami sobie robimy zbiórki na szpitale, sprzęty medyczne, kupujemy dla szpitali maski, płyny do dezynfekcji! Zbieramy na leczenie dla ludzi starszych i dzieciaczków.

Dbamy o starszych i biednych ludzi! Szyjemy maski dla wszystkich w przeciwieństwie do rządu!
Mam duże wrażenie, że rząd prowadzi wobec nas działania antypolskie i antyludzkie!
Tak nie powinno to wyglądać, to rząd powinien zabezpieczyć kraj i naród przed katastrofami i trudnymi dla kraju sytuacjami.

Pana partia i jednocześnie władza Polski, rozdaje miliardy na telewizję publiczną TVP. Przeznacza Nasze pieniądze na cele ks. Tadeusza Rydzyka, zamiast na zabezpieczenie Polski, w tym ludzi i gospodarki naszego kraju. Takie rzeczy można robić wtedy, kiedy kraj jest stabilny, kiedy ludzie są zabezpieczeni.

Bardzo niepokojące jest, że pańska partia stworzyła dla siebie Pakiet Medyczny dla Vipów i ich rodzin, gdzie rządzący będę objęci kompleksową opieką medyczną z rodzinami. Natomiast my jako społeczeństwo, nie mamy podstawowych zabezpieczeń! Doskonale to pokazuje sytuacja w wielu szpitalach, domach dla starców, pogotowiach ratunkowych, gdzie nie ma kto zająć się ludźmi!

Przykre jest, że przyszło nam żyć w kraju, gdzie dochodzi do takich sytuacji, gdzie ludzie nie zgadzają się na coś! Wtedy zaczynają być szkalowani jak nauczyciele, lekarze czy pielęgniarki oraz osoby chore, niepełnosprawne. Jak również szkalowanie sędziów przez panią Emilia S. która przyznała, że współpracowała z Ministerstwem Sprawiedliwości. Przykre jest, że na oczach rządzących i za ich zgodą dochodzi do wyżej wymienionych zdarzeń i sytuacji.

Dzisiaj ma pan czelność pisania o represjach, o dobrobycie Polski o dobrobycie Polaków, gdy pańska partia rządząca dopuszcza do takich wyżej opisanych sytuacji!

Teraz priorytetem dla rządu i pana, powinna być tworzona strategia naprawcza naszego kraju, zabezpieczenie naszego kraju oraz ludzi!
Wybory powinny być drugorzędnym tematem!

Wstydem i nikczemnym jest postępowanie pańskie oraz rządu w sytuacji, w jakiej znalazł się kraj i miliony ludzi. Skoro pan oraz ludzie z listy twierdzą, że nie ma zagrożenia, to po co były i są te obostrzenia? Co pańska partia chciała tym uzyskać? Co państwo teraz chcecie tym uzyskać, wmawiając ludziom że wszystko jest dobrze? Czy interes pańskiej partii, jest ważniejszy od interesu narodu oraz całego kraju i gospodarki, że podejmuje się takie działania wobec całego narodu!

Zapomnieliście państwo o moralnych i etycznych zasadach, galopując do utrzymania się przy dobrobycie, przez bycie u władzy i korzystaniu z naszych podatków.

Tym cytatem zakończę list.

„ Dobro Narodu Polskiego, Gospodarka Kraju oraz Kraj, Powinno być Ważniejsze od Interesów Partii ” - którą pan reprezentuje.

tekst ryko

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~ppp | 30 kwietnia 2020, 12:46
Super list,dzieki dla autora.
~Tutu | 30 kwietnia 2020, 13:20
Super opisane kpiny sobie pis robi z nas
~nie bądźcie śmieszni | 30 kwietnia 2020, 13:36
Na nic skowyt oPOzycji, wybory się odbędą. Ryzyko takie samo jak pójście do sklepu. Bojkot wyborów to czysta głupota. Jak się komuś nie podoba Duda to niech głosuje np. na Kamysza itd.
~GCH | 30 kwietnia 2020, 15:26
Co Ty wiesz o radnym LANGIERZE? Gdyby nie tacy jak on bałbyś się odezwać, jeśliby coś Ci się nie podobało w Polsce.Jesteś zwykłym ignorantem!
~Tutu | 30 kwietnia 2020, 18:32
Wyborów nie powinno być są ważniejsze sprawy niż ich koryto. 170 osób zwaniają z jednego zakładu. Nie każdy chce iść na wybory i wlepiają każdemu pakiet wyborczy. Już wyciekły karty wyborcze to jest chore co się dzieje. Radny niech sobie sam idzie na wybory jak ma ochotę innych niech zostawi w spokoju.
~Gonić to | 30 kwietnia 2020, 18:50
Prawidłowo gonić tych pisowców karierowiczów, którzy niszczą kraj żeruja na ludzkiej krzywdzie.
~tranzystor | 30 kwietnia 2020, 22:55
Autor tego listu i komentujący są hałaśliwą mniejszością, trochę przypominającą islamistów w krajach Europy Zach. Roszczą sobie prawo do rządzenia mniejszością tylko dlatego, że tak chcą. Są mniejszością o marksistowskich korzeniach, która uważa, że ktoś (większość wyborców) im ukradł Polskę. Nie są demokratami i wierzę w to, że gdyby mogli, to stosowaliby przemoc bez zahamowań. Przecież wiadomo, że prawdziwy powód protestu przeciwko wyborom prezydenckim to pewna przegrana startujących oprócz Dudy jurgieltników.
~warystor | 30 kwietnia 2020, 23:30
~tranzystor Jurgieltnikiem to jesteś ty - "pół" przewodniku iq. Nie myl RM z rmf fm....
~RP | 1 maja 2020, 7:50
GCH też byłeś internowany?
~Maciej Badora | 1 maja 2020, 7:57
"(...)Wstydem i nikczemnym jest postępowanie pańskie oraz rządu w sytuacji, w jakiej znalazł się kraj i miliony ludzi.(...)". Jeśli publicznie formułuje się takie zarzuty pod adresem konkretnych osób, elementarna przyzwoitość nakazuje podpisać się własnym imieniem i nazwiskiem, a nie chować za pseudonimem. Myślę, że tyle wystarczy za komentarz do elaboratu powyżej.
~Do Macieja Badury | 1 maja 2020, 10:00
W tym problem że opisane fakty są prawdziwe. Ludzie umierają, tracą pracę a wy co robicie ? Gospodarka pada w kraju a wy co robicie ? Zajmujecie się swoim interesem wyborami. Szpitale nie mają sprzętu a wy co robicie 2 mld na TVP dajecie czy Rydzyka i to jest właśnie ten wstyd i nikczemność. Ile było próśb żeby Duda nie przyznawał 2 mld na TVP ? A co zrobiliście ? daliście. TO SĄ FAKTY I POGÓDZCIE SIĘ Z TYM. Że ktoś wam je wypomniał. Cieszcie się że jeszcze was ludzie na taczkach nie wywieźli.
~TW | 1 maja 2020, 10:32
Konstytucja , konstytucja.... I tak po stokroć było, a teraz jak Konstytucja broni wyborów... To cisza... To w końcu określcie się oPOzycjoniści
~Maciej Badora | 1 maja 2020, 11:48
Do wpisu z 10.00. Szanowny Panie(Pani). Jak widać nawet poprawne przepisanie nazwiska może sprawić problem. A co dopiero mówić o błędach w rządzeniu. Więcej dystansu, rozsądku, mniej emocji. Pozdrawiam.
~Do Maciej Badora | 1 maja 2020, 13:11
Mniej patrzenia na swój interes partyjny, a więcej patrzenia na cały kraj, emocje zawsze będą bo dla normalny ludzi jest to upokarzające i straszne, jest to denerwujące, ludzie mają prawo się wypowiadać i negować wasze działania, waszą rolą jest to wysłuchać i przyjąć do wiadomości. Nie każdy w tym kraju ma tak dobrze jak wy, nie każdy chce wyborów.
~olo | 1 maja 2020, 18:47
Bez wyborów ,bez prezydenta , bez rządu tylko targowica a Ruskie patrzą kiedy wystrzelić rakiety z Kaliningradu typu SS i dalej RUSKIE JARZMO będzie UURRRRRRAAAAAA wpieriod
~tranzystor | 1 maja 2020, 22:11
do warystora. Ten tvn tak ci wyprał mózg, że oprócz ocen rodem soku z buraka, nie ma argumentów. Ja podaję fakty.Oczywiście mniejszość rości sobie prawo do rządzenia większością, to był lapsus. Nie komentuję dopóki nie będzie argumentów ad vocem.
~do Olo | 2 maja 2020, 8:19
Ten rząd nie zapewnił i nie poradził sobie z wirusem w początkowych jego fazach, a ty o wojnie piszesz heheh
~tranzystor | 2 maja 2020, 12:13
~do olo bredzisz kalki tvn. Właśnie dzięki dobremu działaniu na początku Polska ma 10 krotnie mniej i chorych i zgonów niż kraje EU Zach. K...a , dlaczego nie używacie rozumu , tylko klepiecie szkło kontaktowe?
~do tranzystor | 2 maja 2020, 15:34
Nie ściemniaj mnie, rząd testów nie robi to jest mniej, rząd próbuje ukryć to i tamto. To że ludzi zatrzymali w domach, to o niczym nie świadczy, to żadne działanie. Tu chodzi o realne działanie, braku kasy, braku wytycznych, braku towaru gdzie rząd powinien mieć w magazynach wszystko. RZĄD SOBIE TYLKO RADZI JAK LUDZIE POMOGĄ, RADZĄ SOBIE RĘKOMA LUDZI.
~Stanisław | 2 maja 2020, 17:38
Panie Ryko. Mam 68 + lat. Takiego dziadostwa, prywaty, kumoterstwa , k*restwa jak za UW, PO nie było w historii Polski. I co Pan na to?
~tranzystor | 2 maja 2020, 21:29
argumenty nie trafiają do zainfekowanych wirusem tvn. Rozmowa z wami jest bezcelowa, ponieważ najpierw powinniście trafić na odwyk i skorzystać z terapii uzależnień. Przykład waszego myślenia ? Ciągłe bezmyślne klepanie o fałszowaniu ilości zakażonych. Czy liczba zgonów jest też fałszowana ? Może tych nie ewidencjonowanych chowają na Nowogrodzkiej ? Ech, lemingi, tylko terapia uzależnień.
~Poniatow | 2 maja 2020, 22:15
Wydymac PiS i PiSiorkow bez wazeliny.Zamknac w bieda szybach i niech fedruja razem z kulawcem
~Do tranzystor | 3 maja 2020, 9:34
Jako PiS kłamiecie i manipulujecie, będziecie to dalej robić. Wszystko żeby być przy korycie, zwykli ludzie się nie liczą. A sytuacja kraju i walka o stołek to potwierdza.
~KoronaPiSu | 3 maja 2020, 16:14
Dajcie spokój każdy widzi co PiS robi, sami obłudnicy, kłamcy i hipokryci. Za utrzymanie się na stołku rządowym są wstanie wytępić połowę ludzi. Najpierw trzymają ludzi na smyczy a w jeden dzień wszystko mija bo wybory. Ci ludzie za grosz nie mają honoru ani ludzkich odruchów. Chyba że z epidemią PiS cały czas ściemniał ale to też źle o PiSie świadczyłoby.
~RS | 16 maja 2020, 8:27
to za bezczelność, ciekawe kto prowadzi ten portal, czyżby ludzie p. Szełemeja? Ja też mogę napisać list jak to PO w tym pan prezydent Wałbrzycha pokazali o co im chodziło z przekładaniem wyborów! Ten ich krzyk był spowodowany wyłącznie chęcią zmiany kandydata na prezydenta Polski i wczoraj maski totalnie opadły. Teraz widzimy prawdziwe intencje, oraz dlaczego p. Grodzki zdecydował się zastosować obstrukcję. To jest dopiero hipokryzja. Ten list to zwykły platformerski bełkot, w którym mówi się o wszystkim i o niczym, ale autor nie raczył wspomnieć, że jesteśmy jednym z krajów z najmniejsza liczbą ofiar korona wirusa. Dodatkowo nasz wzrost PKB jest nadal na plusie w stosunku do większości krajów EU. Teraz epidemia już nie przeszkadza PO w zbieraniu podpisów i wzięciu udziału w wyborach :-)
~Ryki Stalone | 27 maja 2020, 9:41
Lubię anonimy, to taka komuna w pigułce.
~olo | 30 maja 2020, 16:49
Tusk pokazał Polakom co jest najważniejsze w życiu , był premierem i poszedł na służbe do Niemca i straszy karami i napuszcza Niemców na Polske
~123 Uwaga | 31 maja 2020, 17:15
Widać że prawda niektórych boli zwłaszcza tych z PiS. Tak to jest jak się nie dba o kraj, o ludzi w kraju tylko o swoje tyłki. Zakłady i firmy się zamykają, ludzie zostają bez pracy a PiS wmawia ludziom że to przez PO. Dwie kadencje rządzi PiS i okazuje się że dalej wszystko wina PO, to się do psychiatryka nadaje.
~DBA | 5 czerwca 2020, 9:18
Bełkot funkcjonariusza oPOzycji. Wypisz wymaluj wstępniak z Wyborczej lub bredzenie Nitrasa lub Pomaski. Co jest zarzutem - że była wprowadzona kwarantanna? Czy na skutek kwarantanny, a głównie obaw ludzi o swoje zdrowie i życie nie funkcjonuje częśc usług? Gwarantuje, że po zniesieniu kwarantanny w dalszym ciagu szereg zakładów nie bedzie miało klientów. A może chodzi o wybory z 10 maja? Gdyby cała klasa polityczna ich chciała to by sie odbyły korespondencyjnie zgodnie z zasadami demokracji. Ale nie chciała i się nie odbyły - był "dobry policjant" Gowin i "zły" Kaczyński a obaj zrobili opozycji "wodę z mózgu". I dlatego utrzymaja się przy władzy, bo obecna opozycja to zgraja dzieciarni, która potrafi tylko coś zepsuć (jątrzenie w UE). Mogę tylko wpółczuć Prezydentowi Wałbrzycha stronników
~DBA | 5 czerwca 2020, 9:21
Bełkot funkcjonariusza oPOzycji. Wypisz wymaluj wstępniak z Wyborczej lub bredzenie Nitrasa lub Pomaski. Co jest zarzutem - że była wprowadzona kwarantanna? Czy na skutek kwarantanny, a głównie obaw ludzi o swoje zdrowie i życie nie funkcjonuje częśc usług? Gwarantuje, że po zniesieniu kwarantanny w dalszym ciagu szereg zakładów nie bedzie miało klientów. A może chodzi o wybory z 10 maja? Gdyby cała klasa polityczna ich chciała to by sie odbyły korespondencyjnie zgodnie z zasadami demokracji. Ale nie chciała i się nie odbyły - był "dobry policjant" Gowin i "zły" Kaczyński a obaj zrobili opozycji "wodę z mózgu". I dlatego utrzymaja się przy władzy, bo obecna opozycja to zgraja dzieciarni, która potrafi tylko coś zepsuć (jątrzenie w UE). Mogę tylko wpółczuć Prezydentowi Wałbrzycha stronników
~jan | 7 czerwca 2020, 17:56
miszkalem kiedys w walbrzychu ale dosc dawno wyjechalem z tego miasta mialem do niego sentyment ale po przeczytaniu komentarzy pod tym artykulem widze że zostali tam sami debile i teraz ciesze sie ze nie jestem juz mieszkancem walbrzycha. zacznjicie myslec głupole a nie sluchac tylko propagandy PIS
~~Hyhy | 15 lipca 2020, 7:49
Brawo PIS, wygrał prezydent Duda.
~bb | 27 lipca 2020, 20:12
Im ktoś mniej wie, tym więcej krzyczy.Bardzo się cieszę, że wygrał prezydent Duda.
~justun | 27 września 2020, 20:06
Jak to się dzieje że obwodnica, przystanek centrum, kolej z Wrocławia do Jedliny Zdroju( ok 500 000 000 zł - razem ) realizowana jest za PiS? Za PO Stara Kopalnia największy generator długów Wałbrzycha (PO oszukało na ok 100 000 000 Wałbrzych - nie dają obiecanych pieniędzy- zamiast 150 000 000 dała 50 000 000 ) Może ryk z UM nam to wytłumaczy)
~DODEK Z WAŁBRZYCHA | 18 października 2020, 7:00
To jest list całej prawdy o rządzeniu przez partię PiS.Mam 65 lat to już nie mały kawałek życia więc jestem w stanie odróżnić kiedy jest i żyje się nam lepiej ,a kiedy gorzej.W pełni zgadzam się z tymi słowami napisanymi w liście...
~ppjjp | 19 października 2020, 8:03
komuch debil - bełkot
~Xyz | 23 listopada 2020, 11:36
Oj, strasznie się nudzą w ratuszu. Jaki uładzony ten list, zupełnie jakby go napisano w biurze promocji miasta
~`vol | 7 grudnia 2020, 20:02
z jednym co sie zgadzam rzeczywiscie jest pan prosty
~gregory | 10 lutego 2021, 13:14
Zakpił to szełemej ze śniegiem.
~Felek | 24 marca 2021, 10:35
Prosty człowiek napisał. Dobre. Facet z czerwoną przeszłością utrwalony TVNem.
~hmm | 28 kwietnia 2021, 22:04
Dzisiaj w Boguszowie PiS sprzeciwia się wyborom, bo pandemia, wcześniej pandemii nie było.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja