Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 4113
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Wesel, czy biznes?

Autor: anulka
Wtorek, 20 czerwca 2017, 20:34
Moda na wystawne przyjęcia weselne wciąż trwa. Słyszy się nawet o parach młodych, które zapożyczają się, żeby wyprawić przyjęcie marzeń. Jedni krytykują takie podejście, inni rozumieją przyszłych małżonków. W końcu to jeden z najważniejszych dni w życiu. Niektóre osoby wykazują się sprytem i potrafią nawet zarobić na tym przedsięwzięciu.

Ostatnio miałam okazję przeczytać artykuł, w którym autorka żaliła się na parę młodą z rodziny. Przyszłe małżeństwo organizowało bardzo wystawne przyjęcie w drogim hotelu, w którym zamierzali ulokować wszystkich gości. Wszystko wydawało się wspaniałe. Zaskakujące okazało się jednak zaproszenie, w którym goście zostali poproszeni o podarunek w postaci konkretnej gotówki, która wspomoże narzeczeństwo w sfinansowaniu wesela marzeń. Każdy miał podaną kwotę, jaka jest mile widziana. Wszystko zależało od tego, czy jest to osoba samotna, czy para z dziećmi. Kwota wzrastała wraz z ilością osób.

Nie wiem, jaki stosunek mają do tego wszyscy. Wiadomo bowiem, że człowiek na ogół zastanawia się, ile dać w kopertę, żeby para młoda była zadowolona, a nasz portfel za bardzo się nie uszczuplił. W końcu wyjście na takie przyjęcie wiąże się także z innymi wydatkami, jak kupno sukienki, koszuli (jeśli mężczyzna ma już garnitur), czy choćby pieniędzmi na paliwo, albo bilety podróżnicze. Nie zawsze bowiem wesele jest na miejscu. Bardziej zamożne kobiety decydują się też na fryzjera i profesjonalny makijaż. Osobiście uważam jednak, że nowożeńcy nie powinni decydować o wysokości kwoty, jaką goście im podarują. Nie widzę też nic złego, jeśli ktoś nie da nic. W końcu nie powinien się liczyć prezent, tylko sama obecność rodziny i przyjaciół. W przeciwnym wypadku ślub kojarzyłby mi się raczej z biznesem, niż najważniejszym w życiu przyrzeczeniem.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group