« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 28 stycznia 2022.Imieniny: Radomira, Tomasza, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Wielu mieszkańców wciąż nie sprząta kup po swoich pupilach

Autor: jola
Piątek, 28 kwietnia 2017, 15:35
Temat ten powraca dość często, ale piszę o nim jeszcze raz, bo wciąż spotykam właścicieli czworonogów, którym muszę przypominać, że należy sprzątać ich odchody. Niektórzy zapominają, że za zaniechanie tego grozi 500 zł mandatu.
Wszystkie osoby, decydujące się na zakup psa powinny pamiętać, że jest to z jednej strony wspaniały przyjaciel, z drugiej obowiązek na długie lata. Jak mówią niektórzy, zwierzę to kolejne dziecko w domu. Natomiast mimo licznych apeli, wciąż zdarzają się osoby, które lekceważą kwestię, związaną ze sprzątaniem kup po swoim pupilu.

-Może i ze mnie trochę wredne babsko, ale wkurza mnie, jak sąsiedzi z okolicznych bloków przychodzą pod nasze, ze swoimi pieskami, po czym nie sprzątają ich odchodów. Problem mam nawet ze znajomą, która tłumaczy się, że jej piesek jest malutki i robi niewielkie kupki, a ja się czepiam – mówi 66-letnia Wiesława. – Prawda jest jednak taka, że wokół biegają dzieci i powinno być czysto – dodaje.

Ilość kup widoczna jest zwłaszcza po okresie zimowym, gdy stopnieje śnieg. Teraz jednak też nie jest ich mało, a na przysłowiową „minę” może trafić każdy. Dlatego też osoby, posiadające czworonogi, bez względu, czy są duże, czy małe powinny po nich posprzątać.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~romi | 28 kwietnia 2017, 16:12
psie odchody to zródło wielu chorób a Straż miejska wezmie się za właścicieli piesków,najpiękniejszy widok to jak śnieg topniej i widać białe połacie psich odchodów.500zł to dobra kara i należy egzekwować
~less | 28 kwietnia 2017, 18:45
Właśnie, najbardziej wk...iające jest wyprowadzanie przez psiarzy swoich pupilów pod inne bloki, pod inne okna na parterze niż pod swoje i niesprzątanie po nich! Tak robią właściciele czworonogów z ogrodzonego bloku przy ul.Senatorskiej 25 (i wzwyż). Zamierzam utworzyć stronę, (wzorem "Święte krowy") zatytułowaną "Święte psiary" i tam publikować zdjęcia robione "na gorąco" tym, którzy nie sprzątają (bez zamazywania twarzy). Może to ich zmusi do sprzątania! No, chyba, że nie mają już wstydu!
57jurand | 28 kwietnia 2017, 19:00
Zawsze gdy wychodze na spacer z moim psem mam do smyczy przywiązany woreczek.Gdy trzeba korzystam z niego ,korona mi z glowy nie spadnie.Ale mam tak po sąsiedzku pospolitego chama ,upatrzył sobie jedno miejsce i jego pies (duży) wali takie klocki ,że nie idzie patrzeć,probuję go upolować w trakcie wypróżniania się psa ,ale na razie nici z tego.Straż Miejska poradziła mi co mam zrobić ,ale jak wyżej napisałem trwa polowanko.
~Antygona | 28 kwietnia 2017, 19:27
A możni tegoż naszego grajdolu zapomnieli o Mobruku. Przykład idzie z góry. Proponuję władzy zacząć od siebie.
~emeryt | 28 kwietnia 2017, 21:06
Do 57jurand. Nic nie zrobisz ja w sądzie pokazałem nagranie /film/ jak facet nie sprząta po psie amstaf odpowiedz sędziego była że to nagranie jest nie z tego dnia . zanotuj godzine bo facet będzie miał swiadka że godzine wczesniej wyjechał do pracy lub pod latarnią było tak ciemno że zmyslasz.
~do antygona | 29 kwietnia 2017, 7:27
Pewnie nie sprzątasz po swoim piesku, że Ci się mobruk przypomniał. . .
~Polewa | 29 kwietnia 2017, 14:31
A czy ROman sprzata po swoim piesku? Wabi sie Torba? Awature o pieski robia, a Mobruk im nie przeszkadza. Jakies proporcje ludzie!!
~żul | 29 kwietnia 2017, 17:42
A jak się kundel zesra na rzadko to co,mam zlizywać???
~susp3nsum | 29 kwietnia 2017, 20:19
Najlepiej aby pozbyć się problemu psich odchodów sprowadzcie islamskich uchodźców , ponieważ ich satanistyczna religia zakłada ,że psy mogą być opętane przez diabła , stąd wymordują najpierw czworonogi , a potem urżną łby Wam , a Wasze córki wezmą na żony zaś Wasze Młode żonki pójda wzorem Jazydek do burdelów albo jak odmówią to spalą je żywcem w klatkach. I macie problem rozwiązany , nie ma kup , nie ma psów ,nie ma Was czyli nie ma kto srać i nie ma kto narzekać. A poważniej , to jakoś mi nie przeszkadzają ludzie , którzy nie sprzątają po psach , podczas gdy ja sprzątem , i parę razy z racji że w worku była mała dziurka , miałem dłonie utytłane kałem psiem , fajna sprawa , musiałem myć palce w kałuży , ciekawe co będzie latem , jak kałuz nie będzie.
~susp3nsum | 29 kwietnia 2017, 20:30
Jest problem , nie sprzątam w lesie kup ani na polu , a to jest także zagrozone mandatem .... fajnie spacerować po lesie ponad godzinę z kupą w worku , bo prawo zabrania zostawiać odchody nawet tam - ciekawe ile z Was zabiera gó..o z łąki i wrzuca do śmietnika , pewnie nikt. A kupa nie musi być rzadka żeby nie zebrać jej z trawy , wystarczy miekka lekko i już mażesz workiem po trawie , po prostu malujesz kupą trawę czyli ja bym dał ksywkę takiemu "malarz" .
~pytacz | 29 kwietnia 2017, 22:14
Może by zacząc samemu sr...ć na trawnikach?
~volter | 29 kwietnia 2017, 23:56
zapraszam na podwórze przy ul.koscielnej sasiadujace z rynkiem wszyscy psiarze z okolicznych ulic sprowadzaja swoje pociechy a te walą na potege .Straz miejska która ma siedzibe dwie ulice dalej ma to w dupie bo ich trawnik jest ogrodzony a mieszkancy pseudocentrum toną w gównie.
~~z sąsiedniej ulicy | 30 kwietnia 2017, 9:23
~volter może wasze podwórko nadaje się jedynie na psi sracz. Żeby tyle wspólnot,które otaczają to miejsce, nie było w stanie zrobić z niego architektonicznego cacka, to wstyd.
~Antygona | 30 kwietnia 2017, 17:51
A co z gooownem o nazwie Mobruk?
~Mateusz Kała | 3 maja 2017, 8:11
Za utrzymanie porządku i czystości odpowiada Straż Miejska. Kiedy w końcu wezmą się do pracy i posprzątają psie odchody? Nie po to ich utrzymuję płacąc podatki, bym musiał oglądać psie odchody.
~Mateusz Kała | 3 maja 2017, 8:11
Za utrzymanie porządku i czystości odpowiada Straż Miejska. Kiedy w końcu wezmą się do pracy i posprzątają psie odchody? Nie po to ich utrzymuję płacąc podatki, bym musiał oglądać psie odchody.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja