« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 28 stycznia 2022.Imieniny: Radomira, Tomasza, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Wielu właścicieli czworonogów nagle dostaje alergii– wakacje 2017 rozpoczęte

Autor: ewa18
Środa, 14 czerwca 2017, 20:52
Mimo, że temat ten niemalże regularnie pojawia się na łamach wielu mediów, problem wciąż jest aktualny. Wczoraj o pierwszych właścicielach czworonogów, którzy zdecydowali się je oddać do schroniska, poinformowała mnie znajoma, zaangażowana w pomoc zwierzakom. Była wściekła, bo wiele osób nawet nie potrafi przyznać się, że pies, czy kot to dla nich po prostu kłopot. Natomiast często tłumaczą się nagłą alergią.
Osobiście na tego typu wiadomości reaguję bardzo emocjonalnie, bo kompletnie nie rozumiem ludzi, którzy najpierw kupują zwierzaka, a później pozbywają się go, jakby to była zużyta rzecz. Uważam, że prawo powinno przewidywać za to kary. Dobre byłoby też wprowadzenie jakiś testów dla przyszłych właścicieli , aby uzmysłowili sobie, że kupno, czy przygarnięcie psa lub kota to bardzo poważna decyzja. Wiąże się z to z codzienną pielęgnacją, spacerkami, niekiedy odpowiednim wyżywieniem, czy profilaktyką zdrowotną. Poza tym wyjeżdżając na wakacje trzeba też uwzględnić potrzeby pupila. Dlatego nigdy nie kupujmy zwierząt na prezent, gorszego chyba nie można wymyślić (nie wiem ile razy trzeba będzie to powtarzać).Chyba, że jest na to zgoda obdarowywanego.

Co roku w okresie wakacyjnym więcej czworonogów traci dom. W ubiegłym roku w sierpniu, niektóre schroniska miały poważne problemy z brakiem miejsc dla oddawanych pupili. Pozostaje nadzieja, że w tym roku nie będzie aż tak źle. Choć niestety nagłe alergie wśród właścicieli już zostały odnotowane.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~p | 15 czerwca 2017, 17:55
Jak się zadomowią u nas tak zwani "uchodźcy" wszystkie problemy psiarzy się skończą raz na zawsze, żadne prawo im nic nie zrobi, bo oni zrobią porządek z psami - dla nich pies to religijnie zwierzę nieczyste.
~Hermanka | 15 czerwca 2017, 19:16
Karać za porzucenie psiaka czy kota. Karać pucha bez zawiasów.W razie wyrzucenia z auta pozostawienie w lesie lub znęcanie sie robić oko za oko. Wyrzucić z auta przy 140 na autostradę itd
~m. | 16 czerwca 2017, 1:18
do Hermanaka - zanim zaczniemy karać to trzeba móc ustalić kogo ,dlatego w pierwszej kolejności należy zaczipować stworzenia jak kot czy pies, lecz taka strategia będzie miała powodzenie dopiero wtedy gdy będzie to pod groźbą surowej kary obowiązkowe i powszechne. Dzisiaj miłośnicy czworonogów bronią się przed tym jak mogą - dlaczego? - to proste, trudno udowodnić do kogo zmaltretowane lub zabite stworzenie należy.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja