« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Wierzący kontra niewierzący

Autor: anulka
Piątek, 10 marca 2017, 18:22
Obecnie da się zauważyć, że polscy ateiści są w pewnym sensie w kontrze z katolikami. Ci pierwsi z przyczyn oczywistych nie zgadzają się na wpływ kościoła na politykę, drudzy krytykują zbyt lewicowe „zapędy” pozostałych. Są wśród nas też osoby, którym w tym wszystkim ciężko się odnaleźć. Uważają, że w kraju brakuje silnej siły politycznej, działającej na rzecz wszystkich, a nie tylko jednej strony.
- Jestem zadeklarowanym katolikiem i tego nie ukrywam. Uważam jednak, że dla wszystkich najlepsze jest oddzielenie kościoła od państwa. Natomiast nie podoba mi się, gdy traktuje się nas jak drugą kategorię ludzi – mówi 50-letni Jerzy. - Mam wrażenie, że ateizm jest teraz modny. W zasadzie nie mam nic przeciwko temu, w końcu każdy człowiek może być dobry, zarówno wierzący, jak i niewierzący. Wkurzam się tylko, gdy nasze wyznanie określa się jako zaścianek lub średniowiecze – dodaje.

Wielu katolików czuje się obecnie dyskryminowanych. Nie zawsze mówią o tym w oficjalnych rozmowach, ale prywatnie często to podkreślają.

- Doszliśmy do takiego momentu, w którym należy tolerować wszystkie wyznania, poza katolikami. O nas można mówić „co przyniesie ślina na język”, bezcześcić nasze wartości, palić biblię. Wiadomo, my nikomu za to krzywdy nie zrobimy. Oczywiście wiem, że nie wszyscy chrześcijanie są dobrzy, bo w każdej religii są różni ludzie. Boli mnie jednak , gdy próbuje się nas w mieszać w wiele spraw, tylko po to, żeby coś zyskać.

Z kolei część ateistów podkreśla, że najbardziej nie podoba im się podejście wielu księży. Niektórzy nazywają ich nawet „czarną mafią” .

- Nie wierzę w Boga, ale nie przeszkadzają mi katolicy. Wydaje mi się po prostu, że jeszcze nie zrozumieli, że wiara charakteryzuje ludzi słabych. Ciężko im zrozumieć, że po śmierci ich ciało będzie m.in. nawozem dla rośliny i to w pewnym sensie też jest nieśmiertelność. Najbardziej jednak nie podoba mi się podejście wielu księży, których wiara budzi wątpliwości, a chęć zysku jest wyraźnie widoczna.
Natomiast wśród wierzących są też osoby, które uznają Boga, ale kościoła już nie.

- Owszem wierzę w Boga, ale do kościoła nie chodzę. Nie podoba mi się to, co obecnie dzieje się w tej instytucji, a zwłaszcza fakt, że niektórzy księża zamiast żyć skromnie, głównie dążą do władzy i pieniędzy – mówi 37-letni Patryk.

Faktycznie ataki na kościół obecnie są widoczne. Z drugiej strony podejście niektórych księży też pozostawia wiele do życzenia. W tej historii wyłania się więc wniosek, że przede wszystkim ludzie powinni się szanować. Dzięki temu, nawet przy wielu różnicach poglądowych, nie będą drwić z innych i siać pogardy. Co jest ważne zwłaszcza teraz, gdy w Europie mamy do czynienia z wieloma różnymi kulturami.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~hmm.. | 11 marca 2017, 17:32
Ateiści plują jadem, jak są zdrowi,ale jak przyjdzie choroba,śmierć w oczy zagląda,to nagle się nawracają i modlą się do Boga,tak czy nie?
najnaj | 11 marca 2017, 19:11
Jak trwoga to do Boga.
~pepe | 11 marca 2017, 19:28
to już XXI wiek, pobudka ludzie.
~Tadziu | 11 marca 2017, 21:30
Czy jarek daje na tace?jako Jew przyjmuje komunie?dno...
~pytacz | 11 marca 2017, 22:47
A może islamiści kontra wierzący i niewierzący? Czemu nie?
~rozum7 | 12 marca 2017, 1:00
Precz z semickim zabobonem
~Zuziia | 12 marca 2017, 5:18
Sukienkowi chlopcy niech placa podatki
~pytacz | 12 marca 2017, 13:05
Ale kto was obroni przed islamistami? Przykro mi że moje słowa są samospełniającą przepowiednią, postaram się ich nie wygłaszać, oto wstęp do małego głowocięcia w Holandii zaatakowanej wczoraj przez radykałów tureckich: https://www.youtube.com/watch?v=tUtQK40p8rg Czy komisja europejska zgani Holandię za ten akt nienawiśći i rasizmu wobec przybyszów ? Gdzie się schował Timermans i dyplomacja niemiecka, co z bratnią interwencją zbrojną w Holandii? Czy chrzescijanstwo Waszą ostoją Wałbrzyszanie czy też Komisja Europejska? Na te i inne pytania poznamy odpowiedz zapewne wkrótce.
~Anty | 12 marca 2017, 14:29
Nie ma żadnej kontry między katolikami czy ateistami-jest tylko władza,która celowo wykorzystując użytecznych idiotów generuje konflikt aby odsunąć uwagę od np ustawy 1066 czy limitów NFZ, które uśmiercily lub pozbawiły zdrowia wiele tysięcy rodaków.
AUTOR | 12 marca 2017, 15:20
JAK TRFOGA DO DO JAROSŁAWA
~pytacz | 12 marca 2017, 18:13
A michnikowszyzna to pała miłością do katolików, mimo że nie jest władzą, tak?
57jurand | 12 marca 2017, 18:25
,,Ateizm jest teraz modny'''' corwa nie wiedziałem , żem taki modniś .
~krzyz panski z tą władzą | 12 marca 2017, 20:17
qa emeryt podwyżki 5zł budynek warty 6 mln sprzedany biskupom za 30 tys
~pytacz | 12 marca 2017, 21:07
A nie wyznajesz Jurand Matki Boskiej Marksistowskiej?
AUTOR | 12 marca 2017, 22:00
JESZCZE JAK KRULEM POLSKI ZOSTANIE JAROSŁAF TO BENDZIE RAJ
~bananowy mix | 12 marca 2017, 22:44
Krulem jest jeZUS nie słyszałes ?
~pytacz | 13 marca 2017, 8:43
A nie Tusk jest król?Autor, czemu nie zajmiesz się swoim królem, czyli Poroszenką z Ukrainy?

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja