« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Niedziela, 28 listopada 2021.Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana, LesławaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Woda niczym złoto

Autor: anulka
Wtorek, 11 kwietnia 2017, 15:02
Ceny za wodę w ostatnich latach znacząco wzrosły. Niektórzy płacą za nią nawet kilkusetzłotowe rachunki. Niestety na razie nikt nawet nie mówi o obniżaniu taryf, tendencja jest raczej wzrostowa.
- Rachunek za wodę w wysokości 700 złotych to dla naszej rodziny już standard. Wiem, że powinniśmy być bardziej oszczędni, ale nie potrafimy. Z drugiej strony, co mamy zrobić, nie myć się codziennie? – mówi ironicznie 32-letnia Marta.

Już w ubiegłym roku można było przeczytać o tym, że ceny za wodę w Polsce są jednymi z najwyższych w Unii Europejskiej. Spora część rodzin deklarowała zaś, że rachunek za wodę i ścieki to spory wydatek dla ich budżetów domowych. Niestety szansy na poprawę nie widać. Niektórzy biorą więc sprawy w swoje ręce i starają się oszczędzać.

- Płacimy 200 złotych miesięcznie za wodę. Staramy się oszczędzać, choć łatwo nam nie jest, bo mamy małe dziecko, a w związku z tym prania co „niemiara”. Wiemy jednak, że inni mają większe rachunki, więc i tak jesteśmy zadowoleni – mówi 34-letnia Karolina.

Starsze osoby wspominają zaś czasy, kiedy wody można było używać, ile się chciało.

- Kiedyś codziennie człowiek mógł sprawić sobie przyjemność w postaci kąpieli, dzisiaj praktyczniejszy jest szybki prysznic, bo woda warta jest niemalże tyle, co złoto. Może trochę przesadzam, ale gdyby tak zsumować dwa rachunki to coś konkretnego kupiłoby się za to – mówi żartobliwie 66-letnia Jadwiga.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja