« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 22 października 2021.Imieniny: Korduli, Filipa, Halki, SalomeiNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Wrócą PGR–y?

Autor: anulka
Środa, 12 lipca 2017, 15:57
Wczorajsze doniesienie o reaktywacji Państwowych Gospodarstw Rolnych zaskoczyło chyba wszystkich. Kojarzą się one bowiem z czasami komunistycznymi. Niektórzy jednak od lat powtarzają, że ich likwidacja była błędem. Zdanie społeczeństwa na ten temat jest więc podzielone. Obecnie mówi się o zagospodarowaniu niewykorzystanych budynków, należących do Agencji Nieruchomości Rolnych.
Wiele obiektów po PGR-ach niszczeje i to właśnie one miałyby zostać zagospodarowane. Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa wspomniał także o wsparciu dla rolników. Natomiast o rozpoczęciu działalności w konkretnych budynkach zadecydują wojewodowie. Mówi się także o powstaniu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w zamian za Agencję Rynku Rolnego i Agencję Nieruchomości Rolnych.

Ciężko przewidzieć reakcję Polaków na takie wieści. Jedni bowiem już wczoraj na portalach społecznościowych ogłosili powrót do komuny. Są jednak też zwolennicy tego pomysłu, widzący w nim szansę dla polskiego rolnictwa. To czy faktycznie pomysł zostanie zrealizowany i jakie będą jego skutki przekonamy się wkrótce.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~Hurrrra ! | 13 lipca 2017, 11:07
Coś nowego a jednak starego, hurrra !
~pegerowiec | 13 lipca 2017, 12:13
to były piękne czasy
~PIT-66 | 13 lipca 2017, 12:57
A która wersja PGR-ów miała by wrócić? Ta, w której wszyscy uczciwie pracują i firma zarabia na swoje utrzymanie (takich było bardzo mało), czy ta, w której wszyscy udają, że pracują (piją, kradną a jeśli pracują to na fuchach) i trzeba "gospodarstwo" utrzymywać z pieniędzy podatników?
~Janosik | 13 lipca 2017, 13:08
Anulka i co w tym złego. W Izraelu są Kibuce i nikt tam nie widzi w nich komunizmu. To raczej formuła spółdzielni jakich wiele w Polsce było przed 1989 r.
57jurand | 13 lipca 2017, 19:34
Janosik co ty pierdzielisz przecież każdy Żyd to przedstawiciel ,,żydokomuny''''.Bardzo dobrze prosperuje spółdzielczość rolnikow francuskich.
~pytacz | 13 lipca 2017, 21:29
Dzięki czemu funkcjonuje ,,spółdzielczość rolników francuskich"? Nie przypadkiem dzięki okradaniu reszty krajów UE aby mieli na dopłaty dla nich? Jeśli francuski wsiok nie dostaje dopłaty to wylewa gnojowice na polach elizejskich i francuski rząd bardziej ochoczo rabuje, do spółki z DDrówą Merkel innych, między innymi NAS . I taka jest prawda.
~Rolnik | 13 lipca 2017, 22:48
Pytacz na stajennego lub do dojenia bykow PiSowskich !
~Eryk | 14 lipca 2017, 10:15
Widać że bolszewickie metody dobrze się mają. PRL wraca, razem z prl-owskim szkolnictwem i centralnie sterowaną gospodarką. I-szy sekretarz też już jest. A może i Der Führer, ponieważ metody jako żywo przypominają wprowadzenie narodowego socjalizmu w Niemczech w latach trzydziestych ubiegłego wieku. Dla Niemiec źle się to skończyło, dlatego też Niemcy zobowiązane układem NATO będą bronić Polski nie tylko przeciwko putinizmowi, ale i kaczyzmowi.

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2021 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja