Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 5862
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Wrócą PGR–y?

Autor: anulka
Środa, 12 lipca 2017, 15:57
Wczorajsze doniesienie o reaktywacji Państwowych Gospodarstw Rolnych zaskoczyło chyba wszystkich. Kojarzą się one bowiem z czasami komunistycznymi. Niektórzy jednak od lat powtarzają, że ich likwidacja była błędem. Zdanie społeczeństwa na ten temat jest więc podzielone. Obecnie mówi się o zagospodarowaniu niewykorzystanych budynków, należących do Agencji Nieruchomości Rolnych.

Wiele obiektów po PGR-ach niszczeje i to właśnie one miałyby zostać zagospodarowane. Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa wspomniał także o wsparciu dla rolników. Natomiast o rozpoczęciu działalności w konkretnych budynkach zadecydują wojewodowie. Mówi się także o powstaniu Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w zamian za Agencję Rynku Rolnego i Agencję Nieruchomości Rolnych.

Ciężko przewidzieć reakcję Polaków na takie wieści. Jedni bowiem już wczoraj na portalach społecznościowych ogłosili powrót do komuny. Są jednak też zwolennicy tego pomysłu, widzący w nim szansę dla polskiego rolnictwa. To czy faktycznie pomysł zostanie zrealizowany i jakie będą jego skutki przekonamy się wkrótce.

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group