Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 4149
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Artykuł Czytelnika: Wyjeżdżasz na wakacje – sąsiad na wagę złota

Autor: ewa18
Poniedziałek, 19 czerwca 2017, 17:11
Rozpoczął się sezon urlopowy. Wiele osób nie może doczekać się wymarzonego wypoczynku. Warto jednak pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania lub domu w trakcie naszej nieobecności. Okazuje się, że najbardziej pomocnym w tej kwestii może być sąsiad. Osobiście odradzam także umieszczania informacji o naszej nieobecności na portalach społecznościowych. Może to bowiem wykorzystać złodziej!

Z pewnością są osoby, które uważają, że przesadzam. Znam jednak ludzi, którzy pochwalili się wszystkim, że wyjeżdżają i po powrocie w ich mieszkaniu nie było dosłownie nic. Warto wiedzieć, że w takiej sytuacji należy od razu kontaktować się z policją. W przypadku bałaganu niczego nie ruszajmy, czekajmy na przyjazd funkcjonariuszy.

Sami mundurowi często podkreślają, że warto poprosić zaprzyjaźnionego sąsiada o opiekę nad naszym domem. Może się to odbywać na przykład na zasadzie wymiany. W końcu jest w okolicy codziennie więc najprawdopodobniej zobaczy, gdy będzie działo się coś złego.

Wyjeżdżając na wakacje należy pamiętać o zamknięciu wszystkich okien i drzwi, w tym także tych w piwnicy i garażu. Nie ma co ułatwiać rabusiom pracy. Nie należy zostawiać także wartościowych rzeczy, czy dużej gotówki. Poza tym pamiętajmy o zakręceniu wody i gazu. Chodzi w końcu oto, żeby wakacje faktycznie były czasem relaksu, niezmąconym żadnymi problemami.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group