« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Piątek, 28 stycznia 2022.Imieniny: Radomira, Tomasza, WaleregoNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Wyjeżdżasz na wakacje – sąsiad na wagę złota

Autor: ewa18
Poniedziałek, 19 czerwca 2017, 17:11
Rozpoczął się sezon urlopowy. Wiele osób nie może doczekać się wymarzonego wypoczynku. Warto jednak pomyśleć o odpowiednim zabezpieczeniu mieszkania lub domu w trakcie naszej nieobecności. Okazuje się, że najbardziej pomocnym w tej kwestii może być sąsiad. Osobiście odradzam także umieszczania informacji o naszej nieobecności na portalach społecznościowych. Może to bowiem wykorzystać złodziej!
Z pewnością są osoby, które uważają, że przesadzam. Znam jednak ludzi, którzy pochwalili się wszystkim, że wyjeżdżają i po powrocie w ich mieszkaniu nie było dosłownie nic. Warto wiedzieć, że w takiej sytuacji należy od razu kontaktować się z policją. W przypadku bałaganu niczego nie ruszajmy, czekajmy na przyjazd funkcjonariuszy.

Sami mundurowi często podkreślają, że warto poprosić zaprzyjaźnionego sąsiada o opiekę nad naszym domem. Może się to odbywać na przykład na zasadzie wymiany. W końcu jest w okolicy codziennie więc najprawdopodobniej zobaczy, gdy będzie działo się coś złego.

Wyjeżdżając na wakacje należy pamiętać o zamknięciu wszystkich okien i drzwi, w tym także tych w piwnicy i garażu. Nie ma co ułatwiać rabusiom pracy. Nie należy zostawiać także wartościowych rzeczy, czy dużej gotówki. Poza tym pamiętajmy o zakręceniu wody i gazu. Chodzi w końcu oto, żeby wakacje faktycznie były czasem relaksu, niezmąconym żadnymi problemami.

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja