« Powrót do portalu Wałbrzyszek.comCzytaj także:Jelonka.comŚwidniczka.com
rykowisko Walbrzyszek.com
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022.Imieniny: Cypriana, Dominika, EmilianaNiezalogowany   Zaloguj | Rejestracja | Dodaj artykuł

Z młodzieżą na zakręcie

Autor: wacki56
Wtorek, 6 lutego 2018, 9:30
O tym, że mamy wspaniałą młodzież przekonaliśmy się podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016r. Tylko podczas Mszy Św. w Brzegach brało udział 1,5mln młodych osób z Polski i z całego świata.
Niestety, jest wśród nas niewielka część młodzieży, która z różnych powodów nie chce lub nie może dostosować się do obowiązujących zasad nauczania i wychowania. Jest to najczęściej młodzież z mniej zamożnych rodzin, choć i zdarzają się przypadki dzieci z dobrych domów, w których rodzice zbyt mało czasu poświęcali swoim dzieciom.

Takim właśnie dzieciom, które znalazły się na zakręcie życia. Opiekę, nauczanie i wychowanie, inaczej zwane socjoterapią, zapewnia na naszym terenie Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii znajdujący się w dzielnicy Poniatów przy ul. Orkana 55.

Spotkałem się z dyrektorem Ośrodka Panem Arturem Staśkiewiczem i dowiedziałem się więcej o działalności Ośrodka oraz kilku ciekawostek, których próżno szukać w internecie.

Na początek kilka informacji o tym, co Ośrodek oferuje dzieciom i ich rodzicom lub opiekunom.

Dla dzieci Ośrodek oferuje:
* pomoc w wyrównywaniu zaległości edukacyjnych,
* możliwość promocji śródrocznej,
* trening zastępowania agresji ART,
* zajęcia socjoterapeutyczne,
* zajęcia arteterapii,
* zajęcia terapii pedagogicznej,
* zajęcia wyrównawcze,
* zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień,
* indywidualną pomoc psychologiczno – pedagogiczną,
* treningi umiejętności interpersonalnych,
* zajęcia rozbudzające kreatywność,
* zajęcia zawodoznawcze,
* zajęcia przysposobienia do pracy,
* naukę języka angielskiego,
* atrakcyjne formy spędzania czasu po lekcjach (m.in. zajęcia sportowe, basen, zajęcia komputerowe, wyjścia do skateparku, treningi bokserskie, wycieczki piesze i rowerowe, wędkarstwo, squash, bilard, uczestnictwo w spektaklach teatralnych i seansach filmowych, zajęcia fotograficzne, biblioteczne, warsztaty gitarowe, zajęcia kulinarne),
* wyjazdowe formy wypoczynku,
* opiekę pielęgniarki,
* pomoc w usamodzielnieniu,

Oferta dla rodziców:
* stałe współdziałanie w wychowaniu dziecka,
* indywidualne konsultacje,
* warsztaty tematyczne,
* pomoc i wsparcie rodziców w umieszczeniu dziecka w MOS,
* poradnictwo w zakresie przezwyciężania trudności wychowawczych,
* wsparcie w dopełnieniu formalności związanych z uzyskaniem pomocy i świadczeń z instytucji zajmujących się pomocą rodzinie.

Dowiedziałem się, że to właśnie harcerze MOŚ odebrali od Prezydenta Miasta Betlejemskie Światło Pokoju, że młodzież z tutejszego Ośrodka brała udział w Szlachetnej Paczce. O wielu innych działaniach tutejszej młodzieży i ich wychowawców przeczytać można na internetowej stronie http://naszmos.blogspot.com

Pedagodzy tutejszego Ośrodka wykonują ciężką dydaktyczną pracę ze swoimi wychowankami, by odnaleźli właściwy zjazd z zakrętu życia, na którym się znaleźli. Od Pana Artura dyrektora Ośrodka dowiedziałem się również, że ma informację od mamy wychowanka imieniem Krystian, który właśnie obronił tytuł magistra socjologii i podjął pracę w Banku na kierowniczym stanowisku. Jest to najlepszy przykład, że praca całego zespołu Ośrodka daje dobre rezultaty.

wacki56
www.wacki56.cal24.pl

Uwaga

Strona rykowisko.walbrzyszek.com zawiera artykuły umieszczone przez czytelników.
Redakcja portalu Walbrzyszek.com nie odpowiada za treści tworzone przez autorów na rykowisko.walbrzyszek.com

Komentarze

~sAs | 9 lutego 2018, 15:00
(wyraźnie dziwiąc się światu:) O widzisz! Warto tam na ten adres zaglądnąć. Tam ciekawe rzeczy są, całkiem. Fajne te chłopaczyska!

Dodaj komentarz

Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.

Witamy na Rykowisku

Wszyscy użytkownicy portalu Wałbrzyszek.com mogą dodawać artykuły na Rykowisku. Wystarczy mieć konto na portalu Wałbrzyszek.com.

Jak przygotować artykuł do publikacji.

Autorzy

© 2002-2022 Wałbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONERegulamin | Napisz do nas | Redakcja